Właściwy dobór kolorów w mieszkaniu będzie miał ogromny wpływ na Twoje samopoczucie. Sprawdź, jakie znaczenie mają barwy w Twoim najbliższym otoczeniu i jak wpływają na funkcjonalność mieszkania.

Symbolika kolorów w mieszkaniu

Odpowiednio dobrane kolory ścian będą spełniały różne funkcje. Mogą działać na Ciebie relaksująco lub po dłuższym czasie zacząć Cię irytować. Zobacz, jakich kolorów możesz użyć w swoim mieszkaniu.

Czerwień

Symbol miłości, namiętności, ale również agresji. Najlepiej sprawdza się w kuchni, ponieważ wzmaga apetyt oraz sprawia, że będziesz miał pozytywny nastrój.

Żółć

Symbolizuje energię i optymizm. Podobnie jak czerwień, sprawdzi się w kuchni. Nie maluj jednak całego pomieszczenia na żółto, ponieważ po dłuższym czasie kolor ten może Cię rozdrażniać. Najlepiej połączyć go z bielą lub szarościami.

Róż

Symbol wdzięku i wrażliwości. Na różowo możesz pomalować pokój swojej córeczki. Ustaw w nim wysoki namiot, zawieś lampki choinkowe i ułóż dużo poduszek. Dzięki temu Twoja pociecha będzie miała swój mały prywatny pałac. Jasnym pastelowym różem połączonym z szarym możesz także pomalować pokój gościnny.

Fiolet

Jeżeli różowy to idealny kolor dla dziewczynek, to fiolet doskonale sprawdzi się w pokoju chłopca. Połącz go jasnym brązem lub pastelową zielenią. Dodatkami w pokoju malca mogą być rakiety, samochody lub dinozaury.

Niebieski

To najczęściej wybierany kolor do łazienki. I nic w tym dziwnego, ponieważ sprawia, że organizm się wycisza. Kolor ten optycznie powiększa pomieszczenia, dlatego użyj go, jeżeli masz małą łazienkę. Możesz go także zastosować w sypialni, łącząc z bielą, beżem lub brązem.

Zieleń

Symbol wczesnej wiosny, młodości i świeżości. Kolor ten najczęściej wykorzystywany jest w biurach i gabinetach, ponieważ ma korzystny wpływ na wzrok w czasie pracy przed komputerem. Dodatkowo pozwala się lepiej skupić i zachować równowagę. Połącz go z bielą lub jasnym odcieniem żółtego.

Poprzedni artykułKuchnia na poddaszu – jak urządzić pomieszczenie ze skosem
Następny artykułMieszkanie trzypokojowe – dla kogo?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj