Zastanawiasz się, jakie mieszkanie wybrać? Chcesz, aby służyło Ci ono na długie lata? Dowiedz się, jakie są zalety mieszkania trzypokojowego i czy warto w nie zainwestować.

Jakie mieszkania są najczęściej wybierane?

Według analiz rynku dużym zainteresowaniem na rynku nieruchomości cieszą się kawalerki. Zakupu tych małometrażowych mieszkań dokonują najczęściej osoby, które chcą je przeznaczyć na wynajem. Obecnie, jedną z najlepszych inwestycji jest właśnie ta w nieruchomości, dlatego popularne kawalerki najszybciej sprzedają się w dużych miastach – najczęściej tych bardzo studenckich. Jeżeli chodzi o ofertę mieszkań na własny użytek to największą popularnością cieszą się mieszkania w granicach 50-60 metrów kwadratowych.

Mieszkanie trzypokojowe na sprzedaż

Bardzo wiele osób przy wyborze mieszkania niekoniecznie sugeruje się metrażem, ale liczbą pokoi. Klienci wolą kupować mieszkania o mniejszym metrażu, ale o określonej liczbie pokoi. Mieszkania trzypokojowe to doskonałe rozwiązanie dla małżeństw z dziećmi. Tego typu lokal daje możliwość, aby każde z nich posiadało własny pokój. Każda dziecko będzie miało wtedy własną, intymną przestrzeń. W przypadku posiadania jednego dziecka, drugi pokój można przeznaczyć na sypialnie dla rodziców. Mieszkania trzypokojowe na sprzedaż tworzone specjalnie z myślą o rodzinach znajdziesz w ofercie wrocławskiego dewelopera. Inwestycja Osiedla Słowik to mieszkania funkcjonalne, przestronne, idealnie spełniające wymagania osób posiadających dzieci.

Mieszkanie dla rodziny – w centrum czy na obrzeżach?

Mieszkania 3-pokojowe we Wrocławiu znaleźć można zarówno w centrum miasta, jaki i na jego obrzeżach. Przed wyborem lokalizacji należy prześledzić swoje potrzeby i zastanowić się, które z miejsc będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednie.

Plusy i minusy mieszkania w mieście

Największym plusem mieszkania w mieście jest szybki dostęp do wszelkich atrakcji i instytucji takich jak przedszkola, szkoły, teatry i placówki zdrowotne. Kolejnym atutem jest na pewno dobra komunikacja. Rozwinięta sieć linii tramwajowych czy autobusowych pozwala w krótkim czasie dostać się w praktycznie każdy zakątek miasta. W przeciwieństwie do mieszkania na obrzeżach miast – nie potrzebujesz samochodu i nie tracisz czasu na dojazdy. Niestety, oprócz licznych plusów istnieją także wady. Jedną z nich jest hałas, nawet w nocy. Jeżdżące samochody, autobusy i tramwaje to także zanieczyszczone powietrze i smog, które negatywnie wpływają na zdrowie i samopoczucie.

Plusy i minusy mieszkania na obrzeżach miast

Mieszkanie na obrzeżach miasta to przede wszystkim cisza i spokój. Wracając z pracy do domu masz pewność, że nic nie zakłóci Twojego wypoczynku. Chwila na tarasie pozwoli Ci zregenerować siły i nabrać energii na dalszy dzień. Mieszkając w dzielnicach, które posiadają bardzo dobrą infrastrukturę i odpowiadają na podstawowe potrzeby mieszkańców, nie musisz codziennie zawozić swojego dziecka do szkoły czy przedszkola. Dodatkowo, mieszkanie w dalszych dzielnicach miast to także możliwość oddychania świeższym powietrzem. Osiedle Słowik we wrocławskiej dzielnicy Psie Pole, zlokalizowane jest niedaleko terenów zielonych i rzeki, które stanowią doskonałe miejsce na rodzinny spacer. Jednym z minusów mieszkania na obrzeżach miast może być natomiast odległość od centrum, a niekiedy nawet konieczność posiadania samochodu.

Poprzedni artykułZnaczenie kolorów ścian w mieszkaniu
Następny artykułCeglana ściana? To jest to!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj