Każdy magazyn w zależności od swojego przeznaczenia posiada szereg udogodnień, specyficznych urządzeń i regałów, na których przechowuje się rozmaite produkty. Magazyny znacząco się od siebie różnią w zależności od sposobu ich wykorzystywania, ale mają również pewne cechy niezmienne – przede wszystkim wszystkie one posiadają oznakowania poziomie, czyli linie magazynowe, które wyznaczają pewne strefy, ścieżki, a także pewne miejsca, w których wykonuje się niektóre prace magazynowe. Od poprawnego oznaczenia magazynu często zależy wydajność pracy naszych pracowników.

Po co linie na magazynie?

Poprawne oznakowanie magazynu wpływa przede wszystkim na poziom bezpieczeństwa. Wszyscy pracownicy, zwłaszcza poruszający się pojazdami takimi jak wózki widłowe dzięki dobrze wykonanym i doskonale widocznym liniom magazynowym są w stanie pracować wydajniej, ale przede wszystkim bezpieczniej. Dzięki piktogramom, namalowanym liniom magazynowym, także dobremu oznaczeniu niektórych specyficznych miejsc w magazynie wszyscy pracują wydajniej, a nasz magazyn jest bezpieczny.

malowanie-linii-w-magazynie-incor

Czym znakujemy? 

Malowanie linii w magazynie jest zadaniem jedynie pozornie łatwym. W rzeczywistości najczęściej takie zadanie powierza się firmie zewnętrznej, która posiada odpowiednie doświadczenie w malowaniu linii. Często są to firmy, które na co dzień wykonują również linie na drogach miejskich. Do znakowania magazynu wykorzystuje się specjalne farby wykonywane często na bazie wysokiej jakości żywicy.

Bardzo ważne w doborze takiej farby jest określenie jej widoczności, a także dopasowanie do podłoża, na którym będzie ona stosowana. Większość farb do malowania linii jest dobrze widoczna na betonie, drewnie i asfalcie, a więc w naszym magazynie również będziemy ją widzieli dobrze. Trwałość takiej farby wewnątrz co oczywiste jest znacznie dłuższa, aniżeli na zewnątrz. Do znakowania samodzielnego często służą również podręczne malowarki będące stosunkowo tanimi urządzeniami i specjalne, wycinane szablony z piktogramami.

 

Poprzedni artykułWytrzymały jak żelbet!
Następny artykułPiękny krajobraz dzięki automatycznemu nawadnianiu gleby

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj