Pod względem finansowym z pewnością zakup używanej hali będzie korzystniejszy, jednakże w pierwszej kolejności pod uwagę należy wziąć rodzaj naszej działalności oraz potrzebny metraż, a nie cenę. Budowa magazynu czy budynku produkcyjnego powinna również spełniać szereg wytycznych, aby zapewnić bezpieczeństwo przechowywanego towaru.

Dylemat o tym w jaką halę najlepiej zainwestować pojawia się w momencie rozwoju firmy. Oznacza to, że mamy na swoim koncie pewne sukcesy i motywację by osiągnąć następne, dlatego hala stalowa powinna spełniać nasze nawet najbardziej wyszukane wymogi.

Jeżeli zdecydujemy się na używany budynek magazynowy, jesteśmy zmuszeni zaakceptować jej wszystkie wady i zalety:

  • Nie mamy wpływu na rozmieszczenie pomieszczeń.
  • Powstają również ograniczenia, jak na przykład zbyt niski dach, za wąskie przejścia, źle rozstawione słupy czy brak części biurowej.
  • Nie można zdecydować o idealnej lokalizacji z dogodnym dojazdem.
  • Musimy zaakceptować materiały budowlane z jakich została wykonana, nie mając wpływu na jakość wykonania i stopień bezpieczeństwa tworzywa wobec naszej działalności.

Nigdy nie wiadomo też co mieściło się w hali, jakie funkcje spełniała do tej pory oraz jaką ma historię. Ofert sprzedażowych hal stalowych nie jest zbyt wiele, dlatego z pewnością mniej krytycznie podejdziemy do kwestii jakości i trwałości, akceptując pewne zastosowane rozwiązania przez poprzedniego właściciela. Kompromisy okażą się konieczne, jednak w zamian zdołamy sporo zaoszczędzić, więc jeżeli to jest główne kryterium to jak najbardziej warto obserwować ogłoszenia.

Kupując nową i używaną halę z pewnością też będziemy mogli z niej korzystać od razu, ponieważ pomijamy etap projektowania i realizacji budowy. Trzeba jednak zaznaczyć, że hale stalowe powstają mimo wszystko w dość krótkim czasie – ok. 8 tygodni i buduje się je o wiele szybciej niż murowane budynki.

Co zyskamy budując nową halę stalową?

Przede wszystkim od samego początku aż po detale wykończeniowe sami decydujemy o projekcie. Na wstępie przeprowadzana jest rozmowa koncepcyjna, podczas której ustalane są wymiary, produkty budowlane oraz metraż. Etap planistyczny nadzorowany jest przez profesjonalnych specjalistów dlatego mamy gwarancję i pełną kontrolę nad przebiegiem budowy.

Wiele firm cenie projektu oferuje również przygotowanie całej niezbędnej dokumentacji, w tym pozwolenie na budowę, co pozwala znacznie oszczędzić czas.

Interesujące: 3 sposoby na zagospodarowanie nieużywanej hali produkcyjnej

Jeżeli dopasowano budżet inwestora i wybrano optymalne rozwiązania technologiczne, które dopasowane będą do działalności gospodarczej (np. w przypadku chłodni czy sortowni owoców stosowane są inne parametry oraz rodzaj wykończenia), pozostaje nam tylko czekać na odbiór obiektu wykończonego pod klucz.

Poprzedni artykułJak ocieplić stalową halę produkcyjną?
Następny artykułZestawy wypoczynkowe na taras

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj