Używana haa stalowa

Czy opłaca się kupić używaną halę stalową?

Pod względem finansowym z pewnością zakup używanej hali będzie korzystniejszy, jednakże w pierwszej kolejności pod uwagę należy wziąć rodzaj naszej działalności oraz potrzebny metraż, a nie cenę. Budowa magazynu czy budynku produkcyjnego powinna również spełniać szereg wytycznych, aby zapewnić bezpieczeństwo przechowywanego towaru.

Dylemat o tym w jaką halę najlepiej zainwestować pojawia się w momencie rozwoju firmy. Oznacza to, że mamy na swoim koncie pewne sukcesy i motywację by osiągnąć następne, dlatego hala stalowa powinna spełniać nasze nawet najbardziej wyszukane wymogi.

Jeżeli zdecydujemy się na używany budynek magazynowy, jesteśmy zmuszeni zaakceptować jej wszystkie wady i zalety:

  • Nie mamy wpływu na rozmieszczenie pomieszczeń.
  • Powstają również ograniczenia, jak na przykład zbyt niski dach, za wąskie przejścia, źle rozstawione słupy czy brak części biurowej.
  • Nie można zdecydować o idealnej lokalizacji z dogodnym dojazdem.
  • Musimy zaakceptować materiały budowlane z jakich została wykonana, nie mając wpływu na jakość wykonania i stopień bezpieczeństwa tworzywa wobec naszej działalności.

Nigdy nie wiadomo też co mieściło się w hali, jakie funkcje spełniała do tej pory oraz jaką ma historię. Ofert sprzedażowych hal stalowych nie jest zbyt wiele, dlatego z pewnością mniej krytycznie podejdziemy do kwestii jakości i trwałości, akceptując pewne zastosowane rozwiązania przez poprzedniego właściciela. Kompromisy okażą się konieczne, jednak w zamian zdołamy sporo zaoszczędzić, więc jeżeli to jest główne kryterium to jak najbardziej warto obserwować ogłoszenia. Kupując halę z pewnością też będziemy mogli z niej korzystać od razu, ponieważ pomijamy etap projektowania i realizacji budowy. Trzeba jednak zaznaczyć, że hale stalowe powstają mimo wszystko w dość krótkim czasie – ok. 8 tygodni i buduje się je o wiele szybciej niż murowane budynki.

Co zyskamy budując nową halę stalową?

Przede wszystkim od samego początku aż po detale wykończeniowe sami decydujemy o projekcie. Na wstępie przeprowadzana jest rozmowa koncepcyjna, podczas której ustalane są wymiary, produkty budowlane oraz metraż. Etap planistyczny nadzorowany jest przez profesjonalnych specjalistów dlatego mamy gwarancję i pełną kontrolę nad przebiegiem budowy.
Wiele firm cenie projektu oferuje również przygotowanie całej niezbędnej dokumentacji, w tym pozwolenie na budowę, co pozwala zmaczmoe oszczędzić czas.

Jeżeli dopasowano budżet inwestora i wybrano optymalne rozwiązania technologiczne, które dopasowane będą do działalności gospodarczej (np. w przypadku chłodni czy sortowni owoców stosowane są inne parametry oraz rodzaj wykończenia), pozostaje nam tylko czekać na odbiór obiektu wykończonego pod klucz.

Zbigniew Milewski

O autorze Zbigniew Milewski

Remonty i wszystkie inne prace związane z wykańczaniem wnętrz wykonuję od ponad 10 lat. Pragnę podzielić się z Wami moją wiedzą na tematy związane z moim zawodem i pokazać, jak wiele można zmienić w swoim mieszkaniu, tylko dzięki odpowiedniemu podejściu do różnych prac remontowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.