Współcześnie magazynowanie towarów to proces, który polega nie tylko na ich składowaniu, ale również transporcie, komisjonowaniu czy ewidencjonowaniu. Wszystkie te czynności są niezbędne, aby określone produkty szybko dotarły do punktu przeznaczenia. Co więcej, sprawne zarządzanie magazynem pozwala na uniknięcie strat, które mogą mieć miejsce wówczas, gdy magazynowane są produkty spożywcze czy chemiczne, czyli takie z określonym terminem przydatności. Przechowywanie czy wydawanie towarów wiąże się przy tym z koniecznością ich transportu, do którego niezbędne są właściwe urządzenia.

Niemiecka precyzja

Koncern Jungheinrich, który oferuje profesjonalne wózki widłowe istnieje na rynku od ponad 60 lat. Przez ten okres firma zdobyła nie tylko uznanie klientów, ale również zyskała miano lidera w zakresie produkcji takich właśnie urządzeń. Niemiecka precyzja wykonania, wykorzystywanie najnowszej technologii na etapie produkcji czy też skupienie się na ekologicznych aspektach działalności – wszystko to podwaliny sukcesu tej firmy z tradycjami. To przekłada się też na fakt, że wózki widłowe tego właśnie producenta cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród właścicieli magazynów, na których spoczywa obowiązek zorganizowania ich sprawnego działania.

Prowadzone pieszo i ze stanowiskiem dla operatora

Oferta firmy Jungheinrich to szeroka gama różnorodnych wózków widłowych. Wśród tych wymienić można między innymi wózki do kompletacji poziomej, ciągniki, wózki wysokiego składowania, wózki akumulatorowe, wózki spalinowe, wózki podnośnikowe ze stanowiskiem dla operatora czy wózki unoszące prowadzone pieszo. Poszczególne modele sprawdzają się nie tylko w każdym magazynie, ale mogą być też wykorzystywane w dużych sklepach. W takich stosuje się głównie wózki prowadzone pieszo, gdyż pozwalają one na szybkie i bezpieczne przetransportowanie produktów do określonych alejek. Tam towar może być wykładany bezpośrednio na półki.

Bezpieczne w każdych warunkach

Warto przy tym wiedzieć, że poszczególne modele wózków widłowych mogą być tak doposażone, że będą jeszcze bardziej funkcjonalne i bezpieczne. Należy pamiętać, że w zależności od potrzeb każdy wózek widłowy może być dodatkowo wyposażony w oświetlenie (stop, przód, tył), zaś kabina, w której przebywa operator, w klimatyzację, ogrzewanie, osłony boczne czy stalowy drzwi i dach. Ostatnie z elementów pozwalają na podwyższenie bezpieczeństwa. Jest to zwłaszcza ważne w sytuacji, gdy na magazynie pracuje jednocześnie kilka czy kilkanaście urządzeń i składowanie towarów odbywa się na wysokich regałach. Wówczas pracownik przebywający w kabinie wózka jest znacznie lepiej chroniony.

Oferta producenta Jungheinrich: www.jh-online.pl.

Poprzedni artykułWentylacja z korzyścią dla domu i waszych finansów
Następny artykułAtrakcyjne zagospodarowanie miejsca na działce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj