Im więcej posiadamy rzeczy, tym trudniejsze może okazać się ich czyszczenie. Przeważnie zajmuje ono dużo czasu i pieniędzy, które należy poświęcić na specjalistyczne środki chemiczne. Można tego uniknąć dzięki jednemu sprzętowi – myjce ciśnieniowej. Zastosowania tego urządzenia są nieograniczone, wymienimy więc te najbardziej przydatne.

Czyszczenie grilla

Pozbycie się tłuszczu przywartego do metalu jest najmniej przyjemnym aspektem sezonu grillowego. Jednak przy użyciu myjki ciśnieniowej cały proces nie zajmuje więcej niż kilka minut. Dodatkowo dzięki myjce pozbędziemy również pleśni i grzybów, które mogły osadzić się na nieużywanym grillu.

Mycie samochodu

Zanim skierujemy na samochód mocny strumień z myjki ciśnieniowej, powinniśmy najpierw przepłukać go wodą, aby pozbyć się brudu, soli lub błota. Dzięki temu unikniemy pojawienia się ewentualnych rys na lakierze. Na mokrą karoserię nałóżmy wybrany przez nas detergent, a następnie wszystko usuńmy przy pomocy myjki.

Drewniane powierzchnie

Można również użyć myjki ciśnieniowej do mycia drewnianych powierzchni, takich jak podłogi z desek, altany, schody, ogrodzenia, a nawet meble ogrodowe. Pamiętajmy jednak o tym, aby używać niskiego ciśnienia, ponieważ wysokociśnieniowy strumień wody jest wystarczająco silny, aby uszkodzić strukturę drewna. Ponadto cząstki wody mogą osadzać się głęboko w drewnie, powodując jego zginanie i odkształcanie.

Przetykanie rynien

Myjka ciśnieniowa Karcher idealnie nadaje się do czyszczenia różnych metalowych elementów, w tym systemu rynnowego. Sprzęt ten jest niezwykle przydatny w przypadku zatkania się rynien, ponieważ w kilka chwil jest w stanie usunąć zalegającą w rurach materię.

Inne zastosowania

Jak już wspomniano – myjka ciśnieniowa jest wszechstronnym urządzeniem, które na pewno znajdzie swoją rolę w domu. Za jej pomocą można czyścić bez pomocy detergentów m.in.:

  • okna,
  • łodzie,
  • baseny,
  • jacuzzi,
  • dachy,
  • plamy po oleju.

 

 

Poprzedni artykułGotowe domki letniskowe z drewna
Następny artykułTechniki polerowania i gratowania powierzchni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj