Nie da się ukryć, że w ostatnich miesiącach w polskich domach pojawiła się moda na recykling używanych sprzętów po to, aby nadać im zupełnie nowe życie. Dzieje się tak głównie za sprawą mody zza oceanu, która stopniowo do nas napływa i zakłada wykorzystanie np. skrzynek drewnianych do budowania różnego rodzaju mebli. Pomimo tego, że początkowo sam pomysł na szafki ze skrzynek może wydawać się nieco szalony, to tak naprawdę jest to świetne rozwiązania, jeśli zależy Ci na niezwykłych wnętrzach, z których będziesz dumny i mają wpływ na ich stylowe wykończenie.

Skąd wziąć skrzynki?

Wbrew pozorom wcale nie musisz kupować nowych skrzynek i ponosić przy tym nieco większych kosztów. Zawsze warto byłoby najpierw przeglądnąć różnego rodzaju serwisy z używanymi rzeczami, gdzie niekiedy wiele osób takie skrzynki oddaje za darmo, ponieważ tylko zajmują im miejsce, a do niczego ich nie używają. Naj częściej wystarczy ich po prostu wyczyścić i to wszystko. Zwracaj uwagę na to, gdzie takowe skrzynki były przechowywane, bowiem tylko jeśli leżakowały pod dachem, to jeszcze mogą się na coś przydać. Niestety kiedy leżały przez dłuższy czas pod gołym niebem, to raczej nic z nich nie zrobisz ciekawego.

W jaki sposób je przygotować?

Przede wszystkim będziesz musiał takie skrzynki odświeżyć. W tym celu na samym początku usuwamy największe zabrudzenia, takie jak piasek, a następnie szlifujemy je papierem ściernym. Kolejny etap to usunięcie pyłu po szlifowaniu, więc tutaj możemy po prostu skrzynki opłukać wodą i odstawić do wyschnięcia. Następnie malujemy je farbą, lakierem lub po prostu zostawiamy w stanie surowym.

W zależności od swoich potrzeb możesz je powiesić na ścianie w formie stylowych półek, jak również zbudować z nich swoistą szafkę na różnego rodzaju rzeczy. Warto przejrzeć przykładowe realizacje w internecie, aby przekonać się jak wiele można zrobić.

Poprzedni artykułProjektant wnętrz – skorzystać z jego usług, czy nie?
Następny artykułDoniczki z plastikowych butelek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj