Kto powiedział, że doniczkę trzeba kupić w sklepie? Równie dobrze możemy wykorzystać surowce, które już posiadamy w domu. Chyba każdy ma plastikową butelkę. Zrobienie z niej efektownej doniczki jest bajecznie proste. Potrzeba nam tylko trochę czasu i chęci.

Jak zrobić doniczki z plastikowych butelek?

Do zrobienia doniczki potrzebujesz zaledwie kilku rzeczy: butelki, ostrych nożyczek lub noża i jakiegoś materiału, którym obkleisz butelkę. Najlepiej jest wybierać butelki z twardego plastiku, bo nie cechują się one taką giętkością i będą po prostu trwalsze. Zobacz, jak zrobić doniczkę krok po kroku.

  1. Umyj dokładnie butelkę i usuń z niej etykietę.
  2. Zaznacz flamastrem wysokość przyszłej doniczki.
  3. Odetnij precyzyjnie górną część butelki.
  4. Oklej butelkę tapetą lub materiałem. Możesz też wykończyć estetycznie ranty butelki.
  5. Zrób w dnie małą dziurkę, przez którą będzie mógł wypływać nadmiar wody.
  6. Wysyp dno cienką warstwą kamyków i wsadź do nowej doniczki roślinę.
plastikowa butelka doniczka

Doniczki z plastikowych butelek to nie tylko tani sposób na posadzenie kwiatów, ale też proekologiczne działanie. Możesz wykorzystać materiały, które i tak nadają się do wyrzucenia i stworzyć coś oryginalnego, czego nie będzie miał nikt inny. Doniczka z butelki nadaje się zarówno do siewek roślin i ich ukorzeniania, jak i estetycznego sadzenia kwiatów w domu. Jeżeli dobrze udekorujesz doniczkę, to wpisze się ona w wygląd Twojego wnętrza i nikt nawet nie zwróci uwagi na to, z czego jest wykonana. Takich doniczek nie będzie szkoda. Można je co jakiś czas wymieniać i niczego na tym nie tracisz. No oprócz tych kilkunastu minut pracy.

Koszt wykonania doniczki z butelki to mniej niż 2 zł. Tymczasem większość doniczek kosztuje przynajmniej kilkanaście złotych, plus nawet kilka złotych za podstawkę. Doniczka z butelki to nie tylko tańsze rozwiązanie, ale i możliwość posiadania czegoś unikalnego.

Poprzedni artykułSzafka do salonu z drewnianej skrzynki
Następny artykułOcieplenie bramy garażowej – cała prawda o ocieplonych bramach garażowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj