Projektant wnętrz

Projektant wnętrz – skorzystać z jego usług, czy nie?

Standard naszego życia się podnosi, a co za tym idzie nasze domy i mieszkania wyglądają coraz ładniej. Idąc w gości, widzimy doskonały wystrój wnętrz i chcemy mieć taki sam. Niestety, nie zawsze mamy zmysł artystyczny do tego, by samodzielnie zaplanować wystrój wnętrz.

Projektant wnętrz – za i przeciw

Zatrudnienie projektanta wnętrz może być opłacalne i satysfakcjonujące, ale nie musi. Zastanówmy się, kiedy warto podjąć z nim współpracę.

Dlaczego warto zatrudnić projektanta wnętrz?

Projektant wnętrz fachowym okiem przyjrzy się naszemu domowi lub mieszkaniu i dopasuje odpowiedni styl, rozmieszenie i charakter dodatków. Mamy dzięki temu gwarancję, że pieniądze będą dobrze wydane, bo wszystko będzie do siebie pasować. Każdy mebel, element wykończenia i dodatek będą ze sobą idealnie zgranie. Nie będziemy się musieli przejmować kwestiami dobierania i zakupów, bo projektant zrobi to za nas. Sam wszystko zaplanuje i wykończy w najmniejszym detalu. Zatrudnienie projektanta zasadne jest wtedy, kiedy nie mamy czasu samodzielnie wyposażyć domu lub mieszkania ani skupić się dłużej na remoncie.

Kiedy nie warto zatrudniać projektanta wnętrz?

W sytuacji, gdy mamy wystarczająco dużo czasu na zakupy i meblowanie wnętrz, zatrudnienie projektanta nie jest zasadne. Niektórzy ludzie rodzą się z takim zmysłem do aranżacji. Po prostu są w stanie wyobrazić sobie przyszły wygląd wnętrz. Potrafią dobierać kolory, wzory, faktury. Mają na to czas i przede wszystkim chcą to robić. W takim przypadku pomoc dekoratora jest niepotrzebna. Wręcz mogłaby szkodzić, bo wizje inwestora i projektanta mogłyby być całkiem różne.

Błędne jest przekonanie, że projektant wnętrz pomoże każdemu. Ludzie twórczy, z rozbudowanym zmysłem estetycznym poradzą sobie doskonale bez niego. Jeżeli tylko będą mieli czas na to, by stworzyć swoje idealne wnętrza, zrobią to z wielkim sukcesem.

Zbigniew Milewski

O autorze Zbigniew Milewski

Remonty i wszystkie inne prace związane z wykańczaniem wnętrz wykonuję od ponad 10 lat. Pragnę podzielić się z Wami moją wiedzą na tematy związane z moim zawodem i pokazać, jak wiele można zmienić w swoim mieszkaniu, tylko dzięki odpowiedniemu podejściu do różnych prac remontowych.

2 comments

  1. Avatar Jola pisze:

    My skorzystaliśmy z usług projektanta wnętrz. Mimo że mam zmysł artystyczny, to jednak profesjonalista dobrze wie, jak optycznie powiększyć wnętrze czy dobrze je oświetlić.

  2. Avatar Mirosław pisze:

    Bardzo przydatny artykuł. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.