Wiele osób na pewno chciałoby coś zmienić w wystroju domu, lecz nie ma pomysłu jak to zrobić. Najpierw w głowie pojawia się myśl o chęci zmienienia czegoś, a dopiero potem zaczynamy się zastanawiać, co właściwie chcielibyśmy zrobić. Skąd zatem czerpać inspiracje? Ten artykuł na pewno przyda się osobom, jakie szukają pomysłów na ciekawe aranżacje.

Zajrzyj do gazet!

Na rynku można znaleźć sporo wnętrzarskich magazynów. Takie gazety posiadają ogromną ilość ciekawych zdjęć, na których widać różne aranżacje. Możemy tam znaleźć aktualne trendy, sprawdzić co jest obecnie na czasie. Niektóre pisma podają od razu konkretne przedmioty wraz z cenami i adresami sklepów, dzięki temu możemy od razu sprawdzić, czy dokładnie taka sama aranżacja jest w zasięgu naszych możliwości finansowych. Można też sobie dzięki temu zaplanować wszystkie konieczne wydatki.

castorama-inspiracje-1

Nawet jeśli nie skopiujemy danego pomysłu w całości, to można zastosować pojedyncze rozwiązania w swoim wnętrzu. Tak się czasem właśnie zaczyna ciekawy pomysł. Od pojedynczego mebla, jaki nam się spodoba, aż w końcu cała wizja zaczyna się powoli klarować w głowie.

Co nowego w sieci?

Wyjście od pojedynczej ciekawej koncepcji może być dobrym początkiem. Może podobać nam się określony klimat pomieszczeń. Wtedy warto przyjrzeć się bliżej konkretnej stylistyce. Jeśli podobają nam się urządzone po staremu wnętrza rustykalne, to pooglądajmy na przykład w internecie zdjęcia takich aranżacji. Właśnie internet jest doskonałym miejscem do szukania inspiracji.

Oprócz ogromnej ilości zdjęć, jaką uzyskamy po wpisaniu konkretnego hasła, to mamy też całe strony poświęcone konkretnej tematyce. Istnieje cała masa przydatnych blogów. Jedne są prowadzone przez amatorów, którzy po prostu interesują się tematem. Warto czerpać z wiedzy i doświadczeń jednych i drugich, aby zyskać jak najwięcej ciekawych i przydatnych porad. Na pewno tylko na tym zyskamy.

castorama-inspiracje-2

Świat i przeżycia, jako źródło inspiracji

Czasem też doskonałą inspiracją są nasze własne przeżycia. Podróże są na przykład świetnym tego przykładem. Wyjeżdżamy do innego kulturowo i barwnego kraju jak Indie czy Maroko i zachwycamy się tamtejszymi wzorami, kolorami, materiałami.

Przywieziona z podróży piękna, kolorowa chusta oraz nasza fascynacja daną kulturą, może być zaczątkiem pięknej aranżacji. Wcale nie musimy od razu urządzać całego domu w tym stylu, a po prostu umiejętnie wpleść pojedyncze akcenty, jakie będą nam się kojarzyły z odwiedzonym miejscem. Gdy chodzi o takie aranżacje, to na pewno nie można przesadzać, tak by te akcenty nie dominowały, ale ładnie uzupełniały całość.

Pamiętać należy, że inspiracje można znaleźć praktycznie wszędzie. Nawet jeśli sami nie mamy zbyt dużo swoich pomysłów, to jeszcze nic straconego. Obecnie zewsząd docierają do nas różne ciekawe inspiracje, czy to z billboardów na ulicy, czy z oglądanego programu telewizyjnego. Wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć.

chu

Poprzedni artykułKosa Spalinowa McCulloh B40 B ELITE, czyli moc i prostota w jednym
Następny artykułCzy można samodzielnie zrobić kominek?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj