Odkurzacz to podstawowy sprzęt sprzątający, który znajduje się w każdym praktycznie domu. Z jego udziałem odkurzymy wszystkie rodzaje podłóg oraz meble wypoczynkowe. Jednym z rodzajów odkurzaczy jest odkurzacz piorący, nazywany także odkurzaczem wodnym. Od swojego tradycyjnego odpowiednika różni się on dodatkową funkcją czyszczenia na mokro. Umożliwia więc nie tylko dokładne odkurzenie powierzchni, ale także wypranie tapicerek meblowych, dywanów oraz wykładzin. Na jakiej zasadzie działa odkurzacz piorący i dlaczego warto mieć go w swoim domu?

Odkurzacz piorący – idealny sprzęt do odkurzania i prania

Tego typu odkurzacz to sprzęt sprzątający na mokro, który posiada dodatkową funkcją prania. Za jego pomocą możemy więc zarówno odkurzyć podłogi na sucho, jak i umyć je na mokro. Wyposażony jest w dwa pojemniki, w pierwszym z nich znajduje się czysta woda wraz z detergentem myjącym, a do drugiego trafia brudna woda po wyczyszczeniu danej powierzchni. Umożliwia on dokładne umycie nie tylko podłóg, ale także dywanów i mebli wypoczynkowych. Dzięki jego posiadaniu w swoim domu z pewnością oszczędzimy więc na regularnym czyszczeniu tych powierzchni przez firmy sprzątające.

Idealny sprzęt dla alergików

Regularne użytkowanie odkurzacza wodnego jest szczególnie polecane dla alergików oraz osób wrażliwych na kurz i roztocza. Jako jedyny sprzęt sprzątający, odkurzacz piorący jest bowiem w stanie usunąć dogłębnie wszystkie te zanieczyszczenia. Aby zapewnić sobie jak najlepsze rezultaty korzystania z tego rodzaju odkurzacza, należy jednak pamiętać o regularnym czyszczeniu wszystkich tych jego elementów, przez które płynie woda. Najlepiej jest więc umyć wszystkie pojemniki i rurki po każdym sprzątaniu.

Na co zwracać uwagę przy zakupie odkurzacza wodnego?

Najlepiej jest wybrać odkurzacz piorący o dużej sile ssącej. Tylko taki poradzi sobie bowiem z dobrym umyciem i odświeżeniem dywanów i wykładzin. Szczególnie jeśli mamy do wyczyszczenia dość mocno zabrudzone powierzchnie lub są one intensywnie użytkowane na co dzień, warto jest zainwestować w droższy odkurzacz o większej sile ssącej. Tańsze modele mogą sobie bowiem nie poradzić z dużymi zabrudzeniami wiec ich zakup będzie po prostu nieopłacalny.

Ważne jest także miejsce, w którym dokonamy zakupu. Odkurzacze piorące to bowiem ciągle dość kosztowne urządzenia, których zakup powinien być dobrze przemyślany. Najlepiej byłoby poszukać odpowiedniego dla nas modelu w Internecie, a następnie odwiedzić sklep stacjonarny, aby na żywo zapoznać się z jego parametrami. Jeśli chodzi o odkurzacz piorący – Neonet.pl posiada wiele modeli tych funkcjonalnych urządzeń sprzątających, które są dostępne zarówno w sklepie online, jak i w sklepie stacjonarnym.

Ważnym parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę przed zakupem odkurzacza piorącego, jest także jego moc. Odkurzacze o dużej sile działania warto jest bowiem wybierać do większych domów i mieszkań, w których mamy dużo dywanów i wykładzin. Do małych i średnich mieszkań z kolei dobrze sprawdzą się modele o mniejszej mocy. W zależności od wielkości powierzchni do sprzątania powinniśmy także zwrócić uwagę na rozmiar pojemników na wodę. On także powinien być bowiem dostosowany do metrażu naszego mieszkania lub domu. Dobry odkurzacz piorący powinien posiadać także dwa pojemniki, unikajmy natomiast modeli wyposażonych tylko w jeden, gdyż wymagają one częstej wymiany wody podczas mycia oraz mogą przyczyniać się do rozwoju bakterii i mikroorganizmów w swoim wnętrzu.

Poprzedni artykułPoliestrowy czy winyloestrowy – który basen wybrać?
Następny artykułJak wybrać okna do domu? Praktyczne wskazówki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj