Do niedawna basen stanowił o luksusie domowników oraz właściciela domu. Nic dziwnego. Była to inwestycja droga, a koszty jej utrzymania sprawiały, że niewielu mogło pozwolić sobie na tego rodzaju przydomowy gadżet. Dzisiaj jednak sytuacja ta ulega dość radykalnej zmianie.

Basen do ogrodu nie jest już tak niewyobrażalnym wydatkiem, dlatego coraz częściej osoby nawet o średnim statusie majątkowym mogą sobie na niego pozwolić. Jednak wraz ze zlikwidowaniem jednego problemu, często natychmiast rodzi się kolejny. Duża grupa osób, która byłaby zainteresowana kupnem basenu, zupełnie nie orientuje się w tym temacie, dlatego nie do końca świadomie oraz rozsądnie wybiera rodzaj oraz model kupowanego przez siebie basenu. Czym więc powinniśmy kierować się my podczas wyboru przydomowego basenu? Czy basen z tworzyw sztuczny jest lepszy od modelu murowego, czy może wręcz przeciwnie?

Basen ogrodowy – ogólne korzyści z użytkowania basenu

Korzystanie z basenu może przynieść bardzo wiele korzyści. Podstawowym z nich jest oczywiście prestiż społeczny. Niemal każdy, kto w pobliżu naszego domu zauważy basen ogrodowy, będzie postrzegał nas za osobę, która odniosła w życiu duży sukces. Jednak nie są to jedyne korzyścią, które w bezpośredni sposób wynikają z posiadania basenu w ogrodzie. W dzisiejszym zabieganym świecie bardzo często zapominamy całkowicie o wykonywaniu jakiejkolwiek aktywności fizycznej.

Jednak basen do ogrodu może w bardzo łatwy sposób ten problem rozwiązać. Dla większości osób kąpiel w basenie to przyjemna forma rekreacji, którą bardzo łatwo można zamienić w regularną aktywność fizyczną. W tym przypadku jednak powinniśmy zdecydować się na basen o nieco dłuższych rozmiarach. Nie od dziś wiadomo, że pływanie to jeden z najszybszych i najłatwiejszych sposobów na pozbycie się nadprogramowych kilogramów. Ostatnią ogólną korzyścią, która również wynika z posiadania takiego właśnie basenu ogrodowego, to możliwość urządzenia wspaniałej imprezy w sezonie letnim. Jest to argument, która przekona w dużej mierze zwłaszcza osoby młode.

Czy basen poliestrowy jest lepszy od murowanego?

Baseny wykonane z tworzyw sztucznych cieszą się na terenie naszego kraju nieustannie rosnącą popularnością. Nic dziwnego, baseny wykonane z tworzyw sztucznych mają znacznie więcej zalet niż wad, czego nie można powiedzieć o ich murowanych odpowiednikach. Przede wszystkim baseny z tworzyw sztucznych są znacznie bardziej odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Musimy również pamiętać, że ścianki basenu ogrodowego mają nieustanny kontakt z wodą, przez co są znacznie bardziej narażone na działanie procesów korozji. W przypadku małego basenu ogrodowego basen poliestrowy będzie znacznie lepszym rozwiązaniem.

Ogromną zaletą różnych basenów z tworzyw sztucznych jest również to, że z bardzo dużą dokładnością możemy manipulować ich rozmiarem. W przypadku basenów murowanych znacznie ogranicza nas grubość oraz długość podstawowego budulca (cegły lub pustaka). Pamiętajmy przy tym, że ogrody to zazwyczaj przestrzenie o bardzo ograniczonej powierzchni, a więc każdy fragment wolnej powierzchni będzie w tym przypadku na wagę złota. Baseny poliestrowe mogą również występować na rynku w najróżniejszych kolorach, dlatego też łatwo dopasujemy kolor naszego basenu do wystroju całego ogrodu tak, aby całość prezentowała bardzo harmonijną całość.

Basen poliestrowy czy winyloestrowy? – który wybrać?

Porównując basen poliestrowy oraz model winyloestrowy, większość konsumentów jednoznacznie opowie się za modelem poliestrowym. Z instalacji takiego basenu na terenie naszego ogrodu może wyniknąć szereg korzyści, czego nie możemy powiedzieć o modelu winyloestrowym. Przede wszystkim producent basenów zadbał o to, aby baseny poliestrowe były szybkie oraz bardzo łatwe w montażu, przez co nie będziemy zmuszeni do poświęcenia bardzo dużej ilości czasu na jego instalację. Jak już zostało wspomniane wcześniej, producent basenów produkuje baseny w najróżniejszych kolorach, przez co możemy je dopasować specjalnie do wystroju naszego ogrodu. Jest to niewątpliwie jedna z największych zalet tego rodzaju basenu.


Poprzedni artykułPodłoga jak nowa, czyli renowacja paneli laminowanych
Następny artykułOdkurzacze piorące – niezbędny sprzęt sprzątający dla alergików i miłośników czystości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj