Budując domek jednorodzinny na wsi lub na obrzeżach miasta należy pamiętać również o kwestiach bezpieczeństwa. Samo ogrodzenie domu nie daje jeszcze gwarancji ochrony. Możliwości jest zatem kilka i warto rozważyć każdą, aby wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie.

Zaplanuj przed budową

Jest kilka kwestii, które warto mieć na uwadze jeszcze w trakcie planowania i projektowania. Na przykład wstawiając okna, warto ustawić je tak, aby otwierały się do środka, a nie na zewnątrz.  W ten sposób nawet, gdy przypadkiem zostawimy uchylone okno, nie będzie tego widać z daleka i nie przeciągnie to tak dużej uwagi potencjalnego rabusia. Kolejną sprawą są drzwi i zamki przeciwwłamaniowe, które potrafią zatrzymać mniej wytrwałych złodziejaszków. Popularne są również antywłamaniowe okna, ponieważ to właśnie one stanowią najłatwiejszy występ do mieszkania.

Systemy alarmowe

Sprawdzą się szczególnie, gdy całą rodziną wyjeżdżamy na urlop, a dom zostaje bez opieki. Aby spać spokojnie i cieszyć się wakacjami bez zmartwień warto zainstalować system alarmowy. Obecnie urządzenia wykrywające niepożądanych intruzów są bardzo rozwinięte i inteligentne. Jednak nawet zwykły system alarmowy wymaga założenia czujników, detektorów oraz sygnalizatorów, a to wiąże się z instalacją elektryczna i kuciem ścian, aby schować przewody. Na popularności zyskują więc systemy alarmowe bezprzewodowe, które są oczywiście trochę droższe, jednak są łatwe w montażu.

Zdalne sterowanie

Jest to jedna z najnowszych technik kontrolowania tego co się dzieje w domu. Z poziomu aplikacji w telefonie możemy sprawdzić co się dzieje w domu, niezależnie gdzie się znajdujemy. Mamy wówczas wpływ na wszystkie urządzeniami w mieszkaniu, a także ogrzewanie i elektryczność. Metod wykorzystywania automatyki jest wiele, można np. symulować obecność w domu poprzez  włączenie świateł w salonie, co skutecznie odstraszy każdego złodzieja. Można również zdalnie zamknąć bramę, zasunąć rolety, uruchomić zraszacze w ogrodzie –  wszystko to wpływa na bezpieczeństwo domu i pozwala kontrolować bieżące sytuacje.

Poprzedni artykułPodłoga z kamienia – zalety i wady
Następny artykułGładź bezpyłowa – jak ją nałożyć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj