Podstawową cechą industrialnych wnętrz jest surowy klimat. Takie mieszkania są często pozostałościami po fabrykach, jednak w Polsce nie wiele obiektów poprzemysłowych udaje się przekazać na rzecz stworzenia nowych miejsc mieszkalnych. Industrialne wnętrza idealnie nadadzą się dla osób, które kochają duże przestrzenie. Raczej nie spodobają się one zwolennikom przytulnych wnętrz. Styl ten doskonale nada się dla osób, które cenią sobie prostotę i nie przepadają za wyrazistymi kolorami w mieszkaniu.

Przestrzeń przede wszystkim!

Industrialne mieszkanie łączy się z koniecznością zachowania w nim przestrzeni. Zatem wszelkie niepotrzebne elementy są usuwane z tła, aby nie zaburzyć harmonii miejsca. Co zrobić, aby optycznie powiększyć mieszkanie? Przede wszystkim należy odpowiednio rozłożyć kolory. W industrialnym stylu obowiązuje następująca paleta barw – na dole najciemniejszy kolor, a na górze jaśniejszy. Optycznie wydłuży to pomieszczenie, co sprawi wrażenie, iż jest ono większe. Zatem podłoga powinna być w ciemnym kolorze, a ku górze powinniśmy zastosować jaśniejsze odcienie. Jakie kolory wybrać? Przede wszystkim barwy ziemi, a więc szarości, beże, brązy. Sprawdzonym patentem jest również utrzymanie mebli na tej samej wysokości. Mniej poziomów sprawi, iż pozbędziemy się niepotrzebnego efektu „zagracenia” wnętrza.

MEBLE KUCHENNE WROCŁAW

Mniej znaczy więcej!

W industrialnych wnętrzach ilość mebli należy całkowicie ograniczyć. Chodzi o zachowanie przestrzeni. Można zastosować w tym przypadku podstawowe meble w ciemnych kolorach i ewentualnie przełamać je kolorowymi akcentami. Zazwyczaj te akcenty również ogranicza się do minimum, jednak zastosowanie monochromatycznej lampy w czerwonym kolorze nada wnętrzu trochę smaku.

Beton, beton i jeszcze raz beton!

Beton jest materiałem wykończeniowym każdego industrialnego wnętrza. Pomimo tego, iż kojarzy nam się z surowym, zimnym materiałem, z którym nie da się nic zrobić, w prosty sposób można uzyskać efekt nowoczesnego i oryginalnego wnętrza. Oprócz wyłożenia betonem podłogi, można również użyć go do dekoracji ścian. Jest to niezwykle wdzięczny materiał. Poleca się go osobom, którym podoba się jego surowy charakter. Zatem beton coraz bardziej zyskuje na znaczeniu, jak pisze w swoim artykule pan Maciej Balcerek z warszawskiego Perfect Space: „Tak więc nasz beton ma wiele odsłon w jakich możemy go zastosować oczywiście jako materiał zdecydowanie surowego wyglądu świetnie zgra się ze szkłem lub metalem i tak powstanie idealne trio. Ponadto co nas może zaskoczyć to to, iż dziś z betonu możemy zrobić praktycznie wszystko począwszy od podłogi i ścian, a skończywszy na stole do jadalni czy nawet oświetleniu.” Jak widać, czasami warto posłuchać profesjonalistów. Jeśli uwazażacie, że przyda wam się pomoc architektów wnętrz, polecamy perfectspace.pl z Warszawy.

Idealne wnętrze, ale nie dla wszystkich

Industrialne wnętrza mają niezwykły urok i charakter. Niestety nie są przeznaczone dla każdego, bowiem przebywanie w takich pomieszczeniach nie każdemu sprawia przyjemność. Industrialne wnętrza są dla osób, które chcą się w pewien sposób odróżniać, a ich estetyka odbiega od innych. Ten styl poleca się osobom, które lubią duże przestrzenie i minimalistyczny charakter.

Poprzedni artykułBudowa domu w pigułce
Następny artykułOkap kuchenny ozdobą w kuchni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj