Okap oprócz tego, że pełni zadanie pochłaniacza oraz wyciągu może spełniać również funkcję ozdobną. Takie rozwiązanie sprawdza się kiedy kuchnia ma być jednolita. Nowoczesne okapy są tak zaprojektowane, że nie zabierają dużo przestrzeni i nie rzucają się w oczy. Wygląd kuchni jest ujednolicony. Warto zburzyć standardowy wizerunek tego urządzenia, ponieważ rynek proponuje wiele możliwości obudowy okapu.

Okap ma pochłaniać nieprzyjemne zapachy, tak by nie przedostawały się do przestrzeni domu. Przy częstym gotowaniu pochłania również wilgoć. Okap jest urządzeniem, które ma pomagać w utrzymaniu domu i mieszkania, ale dlaczego nie miałby przy tym być ozdobą, która wnosiłaby do wnętrza interesujący design. Przy wyborze okapu trzeba kierować się dopasowaniem go do wnętrza. Poniżej przykłady aranżacji z dobranym okapem. Całość pełni bardzo zgrabnie dobrane elementy. W przypadku pierwszej aranżacji, ciężko jest odróżnić okap od lampy. Dopiero jego umiejscowienie nad płytą kuchenną naprowadza na właściwy trop. Na drugim zdjęciu projekt okapu jest podobny do standardowego kształtu urządzeń. Kolorami i zdobieniami idealnie wpasował się w tło.

Modeli okapu jest wiele. W chwili obecnej wszystkie posiadają te same funkcję, czyli pochłaniacz i wyciąg. Przed nabyciem sprzętu lepiej upewnić się co do jego parametrów. Okapy spełniające funkcję dekoracyjne nie należą do tanich i przed ich wyborem trzeba przemyśleć wybór ich kształtu koloru i wielkości. Źle dobrane będą wyglądały groteskowo i odstraszająco, mimo że będą idealnie spełniać swe podstawowe funkcje.

okap w kuchni

okapkuchenhny

okapkuchuchenny

Poprzedni artykułIndustrialne wnętrze mieszkania
Następny artykułDopasowanie mebli do sprzętów kuchennych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj