Zależy ci na tym, aby twoje mieszkanie uzyskało niebanalny charakter? A może jest niezbyt ustawne i chcesz wycisnąć z niego jak najwięcej? W takich oraz wielu innych przypadkach warto pomyśleć o współpracy z osobą, której specjalnością jest architektura wnętrz. To ona będzie mogła zadbać o estetykę i funkcjonalność przestrzeni, przygotowując optymalnie dopasowany projekt, a potem nadzorując jego realizację. Oto 5 powodów, dla których warto współpracować z architektem wnętrz.

1. Profesjonalna ocena sytuacji mieszkaniowej

Architekt wnętrz, jako osoba z doświadczeniem, jest w stanie kompetentnie ocenić, jakie są możliwości mieszkania co do jego aranżacji. W ten sposób może zaproponować rozwiązania, na które samodzielnie trudno wpaść. Dotyczy to w szczególności tych przestrzeni, które sprawiają problemy w aranżacji, na przykład małych kawalerek, starszych domów. Specjalista stworzy na podstawie pomiarów i planów odpowiedni projekt wnętrza i na jego bazie zasugeruje różnego rodzaju rozwiązania odpowiadające indywidualnie klientowi.

 

2. Projekt wnętrza na twoją kieszeń

Jednocześnie także mogą być to takie rozwiązania, które będą mieściły się w wyznaczonym przez klienta budżecie. Projektant wnętrza wie, w jaki sposób dopasować materiały tak, żeby ich ceny zmieściły się w wyznaczonym budżecie. W związku z tym nie trzeba poświęcać samodzielnie czasu na przeliczanie kosztów związanych z wykończeniem mieszkania czy domu. Architekt zajmie się nimi profesjonalnie, wybierając takie rozwiązania, które równocześnie będą wyróżniały się jakością i przystępną ceną.

 

3. Zadowolenie z efektów

Współpraca z architektem wnętrz to także zadowolenie z efektów. Fachowiec w swojej dziedzinie jest w stanie stworzyć dla klienta takie pomieszczenia, które będą wyróżniały się nieprzeciętnym pięknem – będą wykorzystywały różnorodne materiały harmonijnie ze sobą korespondujące, również wnętrza będą optymalnie zagospodarowane. Szczególnie w małych pokojach trudno osiągnąć najlepszą funkcjonalność – z projektantem to naprawdę żaden problem, ponieważ to on stworzy indywidualnie dopasowany projekt. Na stronie internetowej jednego z krakowskich biur Monostudio można już teraz zobaczyć, jak prezentują się wnętrza zrealizowane przez ekspertów.

 

4. Brak konieczności szukania ekipy

Większość architektów wnętrz współpracuje z doświadczonymi ekipami wykończeniowymi i remontowymi, co powoduje, że jako klient nie trzeba dodatkowo poświęcać czasu na samodzielne przeczesywanie ofert i wybór tej najlepszej, co i tak wiąże się z ryzykiem, że trafi się na nierzetelnych wykonawców. Biuro projektowe mające szerokie kontakty może zapewnić swojemu klientowi dostęp do sprawdzonych specjalistów. Dodatkowo dzięki nadzorowi autorskiemu to architekt będzie stale monitorował postęp prac, aby gotowe wnętrza odpowiadały tym na projekcie.

 

5. Wyższa wartość mieszkania

Nieruchomości, które są wykończone profesjonalnie przez projektantów wnętrz, mają wyższą wartość. Dlatego tak naprawdę współpraca z projektantem może okazać się przyszłościową i opłacalną decyzją, gdy zamierza się kiedyś wymienić mieszkanie czy dom na inne. Dodatkowo świetnie urządzone nieruchomości szybciej znajdują nabywców.

 

Jeżeli zatem chcesz mieć piękne mieszkanie bez wysiłku, wybierz biuro projektowe, a na pewno będziesz zadowolony z efektów. Chociaż za wykonanie projektu trzeba zapłacić nieraz kilka tysięcy złotych, to opłacalna decyzja, którą warto podjąć.

Poprzedni artykułJak zabrać się do malowania ścian?
Następny artykułWilhelm Herm. Müller – bo na pasach znają się najlepiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj