Coraz częściej kominki są wybierane jako podstawowe źródło ciepła w domu. Zazwyczaj jest instalowany razem z ogrzewaniem elektrycznym gazowym, czy z pompą ciepła. Nie da się ukryć, że dzięki paleniu w kominku można całkiem nieźle obniżyć rachunki za ogrzewanie z wyżej wymienionych źródeł. Jednakże, aby faktycznie kominek generował nam należyte ciepło, to należy używać solidnego paliwa, dzięki, któremu kominek zagwarantuje pełną wydajność.

W zasadzie można tam palić wszystkim, niemniej jednak, najlepiej do palenia używać dobrej jakości drewna lub brykietu drzewnego.

Czy brykiet jest dobrym rozwiązaniem?

Wiele osób uważa, że brykiet jest zdecydowanie lepszy ze względy na bardziej efektywne spalanie. Warto wiedzieć, że brykiet nie jest niczym innym, jak sprasowanymi kawałkami drewna bez dodatku klejów, czy jakichkolwiek żywic. Można więc najprościej powiedzieć, że jest to suche drewno o zdecydowanie bardzo dużej gęstości.

Podczas podpalania brykietu możemy obserwować dokładnie takie samo zjawisko jak podczas podpalania drewna. Najpierw spala się warstwa zewnętrzna, niemniej jednak, w kolejnym etapie wszystkie procesy przenoszą się w głąb kostki. Dzięki temu, że brykiet jest sprasowany, to emisja ciepła przebiega znacznie wolniej i niezwykle efektywnie, a zapewne o to Ci właśnie chodzi.

Czy drewno to zły wybór?

Oczywiście, że nie. Jednakże w przypadku drewna należy brać pod uwagę fakt, że będzie się ono spalać znacznie szybciej, niż opisywany wyżej brykiet. Jeśli masz do dyspozycji duże ilości tego surowca, to wtedy nie ma problemu. Ale w przypadkach, kiedy komuś zależy na wolniejszym spalaniu i wysokiej efektywności, zdecydowanie lepiej wypada brykiet. Miej to więc na uwadze, kiedy będziesz się zastanawiał nad tym, czym najlepiej palić w kominku.

Poprzedni artykułKominek z płaszczem wodnym. Jak go poprawnie zainstalować i o czym pamiętać?
Następny artykułKosa Spalinowa McCulloh B40 B ELITE, czyli moc i prostota w jednym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj