Wiele osób zamiast standardowego kotła CO wybiera kominki z płaszczem wodnym. Jest to niezwykle kusząca alternatywa, która stanowi doskonałą ozdobę salonu i pełni jednocześnie funkcje praktyczne. Niemniej jednak, instalacja kominkowa musi zostać w pełni poprawnie wykonana, gdyż tylko wtedy zagwarantuje pełną efektywność i bezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Zobacz, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę.

Wybór i montaż odpowiedniego wkładu

Nie da się ukryć, ze odpowiedniej jakości wkład kominkowy jest sercem całego układu. Dobrze byłoby wybrać go z rozwagą i dokładnie przemyśleć wszystkie wady i zalety rozważanych rozwiązań. Jeśli się na tym nie znasz, to zalecamy skonsultowanie się z fachowcem, który doradzi jaka technika grzewcza sprawdzi się u Ciebie najlepiej i pomoże dobrać wszystkie urządzenia.

Jeśli chodzi o montaż, to wkłady kominkowe mogą być montowane we własnym zakresie. My jednak radzimy Ci skorzystanie z usług profesjonalisty. Dzięki temu wszystko zostanie poprawnie podłączone i na pewno bezpiecznie.

Zabezpieczenie przed wzrostem ciśnienia w instalacji

Najprostszym elementem, który będzie w stanie zabezpieczyć całość przed nadmiernym ciśnieniem będzie otwarte naczynie wzbiorcze, czyli inaczej zbiornik wyrównawczy. Należy go zainstalować ponad najwyższym punktem całej instalacji. Pamiętajmy o tym, ze zbiornik musi mieć otwór, który połączy jego wnętrze z otoczeniem. Kiedy zgromadzona w instalacji woda jest zimna, to wtedy wspomniane wcześniej naczynie nie jest nią całkiem wypełnione. Tak dzieje się dopiero wtedy, kiedy rozpoczyna się podgrzewanie.

Odprowadzanie nadmiaru ciepła

Jeszcze kiedyś opisywane wyżej urządzenie wzbiorcze stanowiło jedyne zabezpieczenie tego typu instalacji. Teraz na rynku dostępne są również dodatkowe opcje, które zwiększają bezpieczeństwo. Warto jest wybrać jeden z nich, np. wężownice schładzającą, która działa podobnie jak znana wszystkim chłodnica i powoduje wymianę ciepła.

Warto również skontaktować się bezpośrednio z producentem kominków, żeby dowiedzieć się więcej na temat montażu i wyboru produktów.

Poprzedni artykułKrótka relacja z 8 Nocy z Designem
Następny artykułCzym najlepiej palić w kominku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj