Wielu z nas gaz płynny LPG kojarzy jako paliwo do samochodu. Surowiec ten idealnie nadaje się również do ogrzewania pomieszczeń i gotowania. W tym ostatnim przypadku nie trzeba instalować żadnej infrastruktury ani niczego przerabiać. Wystarczy kupić przenośną butlę o niewielkiej pojemności.

Najczęściej butle gazowe z LPG mieszczą 11 kg paliwa. Są one gotowe do użycia zaraz po zakupie. Wystarczy podłączyć je do kuchenki, grilla czy rożna i można gotować. Nie potrzeba do tego żadnych specjalistycznych narzędzi ani przygotowania.

Gotowanie to nie jedyne zastosowanie butli z gazem płynnym. Z powodzeniem można używać ich do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody. Trzeba jednak przyznać, że nie będzie to rozwiązanie optymalne w każdej sytuacji. W przypadku domów jednorodzinnych czy firm znacznie korzystniejszy będzie zakup i montaż zbiorników naziemnych lub podziemnych, które mieszczą kilka tysięcy litrów tego paliwa.

Buta gazowa sprawdzi się natomiast na działce, w domku letniskowym, na kempingu, w kuchni polowej. Nie są to obiekty czy okoliczności, w których przebywamy stale. Nie ma więc potrzeby budowania przyłączy do sieci. Nie trzeba płacić stałych rachunków. Ponosi się jedynie koszt zakupu gazu gdyż kaucja za butlę, w przypadku jej oddania, jest zwracana.Butla z LPG to również świetne rozwiązanie dla firm gastronomicznych, które często pracują w terenie, np. na jarmarkach, straganach, festynach. Taki kilkunasto- czy kilkudziesięciokilogramowy zbiornik można wstawić do samochodu lub ustawić koło niego, a po zakończonej pracy – szybko zdemontować i zapakować. Butle stanowią idealne rozwiązanie dla coraz modniejszych food-trucków.

Jeśli uprawiamy warzywa w niewielkiej szklarni, także możemy pomyśleć o zakupie butli gazowej. W ten sposób uniezależnimy się od kapryśnej polskiej pogody. Nie będziemy też musieli męczyć się z rozpalaniem pieca, którym ogrzewamy pomieszczenia uprawne. W przypadku większych plantacji wskazany jest montaż dużych zbiorników.

Co zrobić, gdy gaz się wyczerpie? Należy należy udać się do Punktu Wymiany Butli lub zamówić dostawę butli do domu. Najlepiej wybrać sprawdzonego dostawcę gazu, takiego jak AmeriGas, który dysponuje jedną z największych sieci punktów wymiany butli oraz dostaw do domy w Polsce. Butle opatrzone plombą AmeriGas gwarantują najwyższą jakość gazu, bezpieczeństwo i pewność, że otrzymamy tyle gazu za ile zapłaciliśmy.

Przewożenie butli AmeriGas nie nastręcza trudności. Nowością są lekkie butle z zaworem na szybkozłącze, posiadające stalowy zbiornik na gaz, takie jak AmeriGas NANO i AmeriGas DOM LIGHT. Warto wspomnieć o jeszcze jednej istotnej zalecie butli gazowych oferowanych przez AmeriGas.

Butle dostarczane przez AmeriGas są kontrolowane na każdym etapie procesu dystrybucyjnego. W ich wnętrzu znajduje się paliwo najwyższej jakości, którego spalanie nie emituje nieprzyjemnego zapachu ani trujących substancji. Uzyskiwany podczas spalania płomień ma idealnie niebieską barwę.

Poprzedni artykułZastanawiasz się, czy nowa kanapa będzie pasowała do salonu? Użyj rozszerzonej rzeczywistości.
Następny artykułWłasna oczyszczalnia ścieków? Jak wykorzystać deszczówkę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj