Do niedawna w społeczeństwie funkcjonowało przekonanie, że nie warto inwestować w zaawansowany sprzęt do sprzątania, ponieważ wystarczy szczotka i woda, aby doprowadzić nawet najbardziej zabrudzone przestrzenie do stanu używalności. Oczywiście, woda i szczotka wystarczy, ale czy naprawdę warto poświęcać na rutynowe sprzątanie tyle energii i czasu? Popularnym rozwiązaniem w codziennym sprzątaniu staje się jednak myjka ciśnieniowa. Czy warto? Jakie zastosowanie ma taka myjka?

Kiedy stosuje się myjkę ciśnieniową?

Myjka ciśnieniowa Karcher ma wiele zastosowań. Postarajmy się wymienić kilka z nich. Po pierwsze mycie pod ciśnieniem nadaje się do takich powierzchni jak elewacja budynku. Jeżeli kiedykolwiek próbowaliśmy czyścić ją innymi sposobami, to wiemy jak trudno schodzą z niej zabrudzenia. Przy czym myjkę ciśnieniową można stosować zarówno do tynku, cegły, desek czy sidingu. Woda pod ciśnieniem idealnie wyczyści również ogrodzenia, które niejednokrotnie stają się ofiarą błota rozrzucanego przez przejeżdżające samochody. W kontekście ogrodu myjka ciśnieniowa przyda się również do podjazdów i ścieżek, pokrytych kostką brukową. Tam najczęściej mamy problem z zabrudzeniami, które zagnieżdżają się w przestrzeniach między kostkami i nie da się ich usunąć tradycyjnymi metodami, na przykład zamiataniem. Powszechnym sposobem użycia myjki Karcher jest również mycie samochodu. Nie ma bowiem ryzyka uszkodzenia lakieru, a pojazd jest czysty w mgnieniu oka.

Dlaczego warto korzystać z myjki ciśnieniowej?

Przede wszystkim ogromną zaletą tego typu rozwiązania jest zaoszczędność czasu. Myjka bowiem myje bardzo szybko i skutecznie, nie powodując konieczności wielokrotnego sprzątania tej samej powierzchni. Do tego oszczędzamy ręce, które pod wpływem wody i środków myjących stają się szorstkie i zniszczone. Myjka ciśnieniowa Karcher jest również bardzo wygodnym rozwiązaniem, ponieważ nie ma konieczności schylania się, co daje ulgę naszemu kręgosłupowi. Ponadto, wyposażona jest w różne przydatne gadżety, takie jak długi wąż, kółka i specjalne uchwyty, dzięki czemu jej użytkowanie jest jeszcze prostsze. Przeciwnicy tego rozwiązania zarzucają natomiast, że myjka zużywa dużo wody i przez to jest nieekologiczna. Nic bardziej mylnego. Owszem, strumień wody płynie bardzo szybko, ale za to czas czyszczenia jest bardzo krótki, dzięki czemu pod względem ekologii wypada korzystniej niż tradycyjne metody.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli. Myjka Karcher jest z pewnością godnym polecenia sprzętem, który ułatwi nasze codzienne funkcjonowanie. Mycie samochodu, elewacji domu, ogrodzenia czy kostki brukowej przestanie być dzięki temu trudnym do sprostania wyzwaniem.

 

Poprzedni artykułTynki i masy tynkarskie – przegląd
Następny artykułDlaczego warto stosować samozamykacze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj