ludzik

Obecnie wiemy, że warto ocieplić dom, aby oszczędzić na ogrzewaniu i mieć jak najmniejszy ubytek ciepła z domu. Dzięki izolacji termicznej domy stają się szczelniejsze, a przez to, bardziej energooszczędne. Tradycyjne metody ociepleń to wykorzystanie styropianu i wełny. Jednak natrysk pianki poliuretanowej coraz częściej wypiera tradycyjne metody.

Na czym polega metoda natryskowa?

Pianka PUR jest aplikowana w temperaturze 50 stopni Celsjusza. Gwarantuje to odpowiednie wymieszanie się obu składników, którymi są poliol i izocyjan. Oba te składniki są podawane za pomocą węży do pistoletu natryskowego i tam mieszają się pod wysokim ciśnieniem. Następnie są aplikowane na powierzchnie w postaci mgiełki. Natryskiwana powierzchnia staje się twarda już po kilkudziesięciu minutach.

Zalety stosowania metody natryskowej

Ze względu na szybką aplikację, wykonanie izolacji termicznej poprzez natrysk piany w średniej wielkości domu może zająć tylko jeden dzień. Jest to więc znacząca oszczędność czasu. Z  racji tego, że pianka szybko zasycha i jest rozpylana na całej powierzchni, brak jest możliwości wystąpienia przerw i spoin, dzięki czemu nie powstają mosty cieplne, przez które może uciekać ciepło z domu. Materiał ten nie wymaga także dodatkowej obróbki, jak przycinanie, ponieważ dzięki płynności pianki można dotrzeć w każde trudno dostępne miejsca. Natrysk pianki PUR gwarantuje także doskonałą przyczepność materiału do podłoża. Ze względu na jej niski współczynnik przenikania ciepła, wystarczy dużo cieńsza jej warstwa niż w przypadku tradycyjnych materiałów. Oszczędzamy dzięki temu miejsce. Materiał ten, nie traci także swoich właściwości termoizolacyjnych z biegiem lat, a wręcz wspiera konstrukcje budynków i przedłuża ich żywotność. Oprócz tego można ją aplikować na każdego rodzaju powierzchnie, do każdej się przyczepi i będzie jak druga skóra.

Warto więc pomyśleć przy ociepleniu swojego domu o nowoczesnych metodach, takich jak systemy natryskowe. Dzięki takiemu ociepleniu, będziemy mogli cieszyć się ciepłym domem na długie lata.

Zbigniew Milewski

O autorze Zbigniew Milewski

Remonty i wszystkie inne prace związane z wykańczaniem wnętrz wykonuję od ponad 10 lat. Pragnę podzielić się z Wami moją wiedzą na tematy związane z moim zawodem i pokazać, jak wiele można zmienić w swoim mieszkaniu, tylko dzięki odpowiedniemu podejściu do różnych prac remontowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.