Obecnie wiemy, że warto ocieplić dom, aby oszczędzić na ogrzewaniu i mieć jak najmniejszy ubytek ciepła z domu. Dzięki izolacji termicznej domy stają się szczelniejsze, a przez to, bardziej energooszczędne. Tradycyjne metody ociepleń to wykorzystanie styropianu i wełny. Jednak natrysk pianki poliuretanowej coraz częściej wypiera tradycyjne metody.

Na czym polega metoda natryskowa?

Pianka PUR jest aplikowana w temperaturze 50 stopni Celsjusza. Gwarantuje to odpowiednie wymieszanie się obu składników, którymi są poliol i izocyjan. Oba te składniki są podawane za pomocą węży do pistoletu natryskowego i tam mieszają się pod wysokim ciśnieniem. Następnie są aplikowane na powierzchnie w postaci mgiełki. Natryskiwana powierzchnia staje się twarda już po kilkudziesięciu minutach.

Zalety stosowania metody natryskowej

Ze względu na szybką aplikację, wykonanie izolacji termicznej poprzez natrysk piany w średniej wielkości domu może zająć tylko jeden dzień. Jest to więc znacząca oszczędność czasu. Z  racji tego, że pianka szybko zasycha i jest rozpylana na całej powierzchni, brak jest możliwości wystąpienia przerw i spoin, dzięki czemu nie powstają mosty cieplne, przez które może uciekać ciepło z domu. Materiał ten nie wymaga także dodatkowej obróbki, jak przycinanie, ponieważ dzięki płynności pianki można dotrzeć w każde trudno dostępne miejsca. Natrysk pianki PUR gwarantuje także doskonałą przyczepność materiału do podłoża. Ze względu na jej niski współczynnik przenikania ciepła, wystarczy dużo cieńsza jej warstwa niż w przypadku tradycyjnych materiałów. Oszczędzamy dzięki temu miejsce. Materiał ten, nie traci także swoich właściwości termoizolacyjnych z biegiem lat, a wręcz wspiera konstrukcje budynków i przedłuża ich żywotność. Oprócz tego można ją aplikować na każdego rodzaju powierzchnie, do każdej się przyczepi i będzie jak druga skóra.

Warto więc pomyśleć przy ociepleniu swojego domu o nowoczesnych metodach, takich jak systemy natryskowe. Dzięki takiemu ociepleniu, będziemy mogli cieszyć się ciepłym domem na długie lata.

Poprzedni artykułPłytki ceramiczne do łazienki. Jakie wybrać?
Następny artykułRodzaje szafek kuchennych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj