Niejeden właściciel mieszkania czy domu wcześniej czy później staje przed wyzwaniem jakim jest dokonanie remontu lub wykończenie wnętrza. Każdy z nas chce przecież mieszkać w estetycznym, idealnym mieszkaniu. Niestety remont to nie lada wyzwanie. Rady sąsiada czy przestudiowanie artykułów internetowych o znamiennym tytule „zrób to sam”, mogą nie wystarczyć. W tym celu odpowiednim ruchem będzie zatrudnienie dobrej i rzetelnej ekipy remontowej.

Od czego zacząć?

Na pewno od kwestii podstawowej: jakim budżetem dysponujemy? To od tego zależeć będzie zakup materiałów i wybór firmy remontowej. Staniemy przed nie jednym wyborem takim jak czy położyć droższą czy tańszą terakotę, wybrać wannę z hydromasażem czy pozostać przy tradycyjnej? Te i inne pytania będą podczas remontu głównymi problemami przed jakimi staniemy.

Gdy oszacujemy już jaka kwota będzie niezbędna, powinniśmy dodać tzw. rezerwy. Dodatkowa kwota przyda się nam niewątpliwie. Przeciągające się w czasie prace, rozbite kafelki mogą znacznie nadszarpnąć misternie opracowany budżet. Warto zatem mieć plan B.

Jak wybrać dobrą ekipę remontową?

Jeżeli nie potrafimy zdecydować, których ścian się pozbyć, a które pomalować i na jaki kolor, możemy skorzystać z rad fachowców, którzy w tej dziedzinie mają spore doświadczenie. Specjaliści od prac remontowych pomogą także w wycenie. Warto jednak rozejrzeć się na rynku. Ekip zajmujących się remontami mamy na pęczki, przez co wybór tej odpowiedniej okazuje się być wyzwaniem.

Jak wiadomo ekipy remontowo-budowlane są bardzo różne, a koszt ogólny  zazwyczaj znacznie przekracza początkowo ustaloną kwotę w kosztorysie. Jednakże kryterium jakim jest niska cena, nie będzie w tym przypadku odpowiednie. Niska cena może skutkować dużymi kwotami za ewentualne poprawki. To z kolei wiąże się z wynajęciem kolejnej brygady. Koszty zatem rosną nieubłaganie co w konsekwencji doprowadza do znacznego uszczuplenia naszego portfela.

Zanim zdecydujemy się na jakąkolwiek ekipę remontową, sprawdźmy jaka jest ich pozycja na rynku i jakimi opiniami mogą się pochwalić.

remontowe(1)

Ekipy z polecenia

Zanim przystąpimy do remontu powinniśmy poszukać sprawdzonej ekipy budowlańców, a takimi mogą okazać się specjaliści, których może ktoś nam polecić – wykazali się już wcześniej terminowością, byli słowni w powierzonych im pracach remontowych i wykończeniowych. Jednak możemy mieć kłopot z ich pozyskaniem. Z reguły rzetelna ekipa remontowa większą cześć terminów ma już zajętą. Pozostaje nam cierpliwie czekać bądź szukać dalej. Druga opcja wiąże się z dostępem do skarbnicy wiedzy jaką daje nam Internet.

Strony i serwisy internetowe

Oprócz ekip remontowych i wykończeniowych z polecenia możemy także poszukać fachowców w Internecie. Wpisując w wyszukiwarkę odpowiednie hasła ukaże się nam pełna lista specjalistów. W ocenie firm budowlanych z danej miejscowości  pomocne może okazać się także forum internetowe. Użytkownicy online bez ogródek wytkną słabe punkty fachowców, ale i chętnie polecą solidne firmy remontowe i wykończeniowe.

Usługi kompleksowe

W przypadku remontów i wykończenia wnętrz musimy rozważyć, czy do każdego etapu prac np. elektryki, prac tynkarskich, malowania zatrudnimy oddzielne ekipy, czy może jedną, z pełnym zakresem usług – to rozwiązanie może okazać się dużo tańsze ze względu na ilość prowadzonych prac. Z jednej strony szeroka paleta usług firmy świadczy o jej możliwościach. Z drugiej, specjalizacja w tak wielu dziedzinach świadczy o profesjonalnym podejściu do każdego wykonywanego remontu i dbałości o wygodę klienta.

Przed podjęciem decyzji o wyborze ekipy remontowo-budowlanej musimy rozważyć wszelkie aspekty i zdecydować co lepiej wybrać, a czego unikać. Oczywiście każda decyzja będzie dobra, o ile uda się nam znaleźć takich specjalistów, którzy solidnie wykonują swoją pracę, przynoszącą satysfakcjonujące efekty.  Poza wymienionymi wyżej możliwościami warto sprawdzić ekipę remontową pod kątem wszelkich pozwoleń. Przyczyni się to bez wątpienia do finalnej decyzji, którą z dostępnych na rynku firm wybrać.

Poprzedni artykułNajlepsze miejsce na kuchnię
Następny artykułInteligentna lodówka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj