Zakup mieszkania pod wynajem to wciąż popularna w Polsce forma inwestowania i pomnażania swojego kapitału. Taka forma inwestycji pozwala bowiem na czerpanie co miesięcznych zysków z wynajętego mieszkania bez praktycznie żadnego wysiłku z naszej strony. Co jednak bardziej się opłaca po względem finansowym, kupno kawalerki czy też może dużego apartamentu w Łodzi?

Zalety kupna małego mieszkania

Małe mieszkania, pomimo swoich niewielkich rozmiarów, cieszą się ogromną popularnością w dzisiejszych czasach. Ich zaletami są głównie niska cena zakupu oraz szeroka grupa docelowa, która chciałaby takie mieszkanie wynająć. Jeśli chodzi o mieszkania na sprzedaż Łódź oferuje szeroki wybór kawalerek, które następnie możemy bowiem z powiedzeniem wynająć uczniom, studentom, a także parom bez dzieci. Ich zakup wiąże się także z mniejszą inwestycją, gdyż niewielkie mieszkanie o powierzchni 30-35 m2 w Łodzi kupimy często za mniej niż 120 tys. złotych. Takie mieszkanie może nam natomiast co miesiąc przynosić zysk od 700 do 1200 zł, w zależności od jego standardu oraz lokalizacji.

Główną zaletą inwestowania w małe mieszkania, oprócz niskiej ceny ich zakupu, jest także zdecydowanie większa możliwość szybkiego znalezienia na nie najemcy. Nie ukrywajmy bowiem, kawalerki to w dzisiejszych czasach mieszkania, które cieszą się największą popularnością i praktycznie każdego stać na ich wynajem. Inwestując w kawalerkę nie będziemy więc mieli raczej problemów zarówno z jej wynajęciem, jak i regularnymi płatnościami.

apartament w Łodzi

Zalety inwestowania w apartamenty

Apartamenty to natomiast większe mieszkania, które są zazwyczaj wykończone w wysokim standardzie. Kupując mieszkanie o dużej powierzchni musimy liczyć się więc z koniecznością zainwestowania w nie zdecydowanie większej kwoty (od 300 do nawet 700 tys. zł, w zależności od lokalizacji i standardu mieszkania), niż ma to miejsce w przypadku kawalerki. Nie ulega więc wątpliwości, że na taką inwestycję pozwolić sobie mogą tylko osoby posiadające dość duże oszczędności.

W przypadku mieszkania na sprzedaż Łódź to miasto, w którym znajdziemy także wiele apartamentów o wysokim standardzie wykończenia, które z pewnością znajdą swoich najemców, głownie wśród osób o wysokiej pozycji społecznej i dobrych zarobkach. Jednak w tym przypadku, z uwagi na dość wysoki koszt najmu, musimy liczyć się z tym, że nie od razu znajdziemy osobę chętną na wynajem naszego mieszkania. W wypadku, kiedy nie ma chętnych zawsze możemy jednak rozważyć wynajęcie poszczególnych pokojów uczniom, studentom czy osobom pracującym, co zwiększy nasze szanse na regularny zysk z zakupionego mieszkania.

Mieszkania na sprzedaż Łódź – gdzie ich szukać?

Podsumowując, osoby o mniejszych zasobach finansowych i chcące zarabiać na swoim mieszkaniu praktycznie od zaraz, powinny zainwestować w kawalerkę. Ci z nas z kolei, który liczą na znacznie większe zyski i posiadają przy tym spore oszczędności, powinni wybrać inwestycję w apartamenty, które także cieszą się dużym zainteresowaniem wśród najemców.

Poszukując mieszkania wartego zakupu, w pierwszej kolejności zapoznajmy się z ogłoszeniami w Internecie. Jeśli chodzi o mieszkania na sprzedaż Łódź – TabelaOfert.pl to portal internetowy, który posiada wiele ofert mieszkań będących aktualnie w sprzedaży. To, czy ostatecznie zdecydujemy się zainwestować swój kapitał w małe mieszkanie czy też w większy apartament, zależy głównie od naszych preferencji oraz możliwości finansowych. Bez względu jednak na wszystko, zakup mieszkania na wynajem jest z pewnością taką formą inwestycji, na którą warto jest przeznaczyć swoje oszczędności.

Poprzedni artykułDlaczego warto stosować samozamykacze?
Następny artykułDlaczego ogrzewanie podłogowe w nowym domu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj