Jeśli w Twoim mieszkaniu liczy się każdy centymetr, to drzwi przesuwne będą świetnym rozwiązaniem. Mamy tutaj możliwość wyboru drzwi naściennych oraz chowanych w ścianie. Jest to bardzo proste i funkcjonalne rozwiązanie.

Otwieranie drzwi

Drzwi przesuwne otwiera się pociągając za specjalne uchwyty. Uchwyty są montowane w płaszczyźnie drzwi lub na czole skrzydła. Istnieje możliwość montażu zarówno pojedynczych, jak i dwuskrzydłowych drzwi. Drzwi dwuskrzydłowe mogą być rozsuwane na dwie strony lub na jedną. W tym drugim przypadku konieczne jest założenie szyny dwutorowej, która pozwala na teleskopowe zasunięcia jednego skrzydła za drugim.

Drzwi naścienne

Tego rodzaju drzwi można zamontować w każdym momencie, bez konieczności robienia dużego remontu. Po prostu trzeba zamówić drzwi wielkości istniejącego otworu i zamontować prowadnice na ścianie lub suficie. Trzeba też pamiętać o pozostawieniu wolnej przestrzeni na ścianie obok, która będzie niezbędna do ich otwarcia. Przy montażu tego rodzaju drzwi ważne jest odpowiednie przygotowanie ściany. Jeśli jest ona murowana to nie trzeba stosować żadnych dodatkowych umocnień. W przypadku ścianki wykonanej z płyt karton gips konieczne jest wzmocnienie jej dodatkowym profilem C, aby wytrzymała ciężar skrzydła. Jeśli drzwi mają sięgać sufitu to prowadnicę montujemy do sufitu. Trzeba jednak pamiętać, że nie ma takiej możliwości przy suficie podwieszanym. Ważny jest także wybór odpowiednich płyt g-k.

Drzwi chowane w ścianę

Jeśli chcemy zamontować tego rodzaju drzwi, to najlepiej uwzględnić to już na etapie projektu. Do montażu takiego rozwiązania konieczne jest pozostawienie otworu drzwiowego o wielkości dwa razu większej niż planowane skrzydło. Drzwi chowają się w kasetę zamontowaną w tym otworze, która wyposażona jest w prowadnicę z wózkami. Po zamontowaniu wszystkich elementów całość osłania się płytami karton gips lub tynkiem (gdy drzwi chowają się w ścianę masywną). Jest to rozwiązanie bardziej estetyczne i dające większe możliwości aranżacji pomieszczenia. Przy wyborze drzwi chowanych w ścianę nie trzeba już zostawiać na ścianie miejsca na odsunięcie drzwi.

Poprzedni artykuł4 rozwiązania sanitarne dla służby zdrowia, o których każdy powinien wiedzieć
Następny artykułDrzwi zewnętrzne: jakie cechy powinny posiadać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj