Prysznic bez brodzika – wady i zalety

Kabina walk-in, czyli prysznic bez brodzika, to coraz częstsze rozwiązanie dla osób mieszkających w domkach jednorodzinnych. Tak estetyczna łazienka jest również możliwa w blokach, jednakże wiele zależy wówczas od budownictwa oraz sposobu odpływu wody. Prysznice bez brodzika trzeba dokładnie przemyśleć i zaplanować przed remontem łazienki. Na co zwrócić uwagę?

Kabina prysznicowa bez brodzika – zalety

Przede wszystkim kabina walk-in potrafi całkiem odmienić wnętrze łazienki, a jej estetyczny wygląd sprawia, że pomieszczenie staje się niezwykle nowoczesne. Brak brodzika ma również wiele praktycznych zalet, jak chociażby pozwala na pełną dowolność w wyborze prysznica – nie musimy ograniczać się do wymiarów podłoża. Rozwiązanie to idealnie sprawdzi się w małych łazienkach, ponieważ brodzik, by móc chronić przed zalaniem, posiada ścianki zmniejszające powierzchnię wewnątrz kabiny.

Kolejną zaletą takiej łazienki jest zwiększenie jej przestronności oraz komfortu użytkowania. Bezproblemowe staje się wchodzenie i wychodzenie spod prysznica, co może być szczególnie ważne dla dzieci i osób starszych. Kabina bez brodzika to również prostszy sposób na utrzymanie porządku w łazience, ponieważ czyszczenie takiego natrysku nie wymaga dużego wysiłku i zachodu.

Wady kabiny bez brodzika

Trudności można napotkać podczas remontu i montażu takiego prysznica. Nie jest możliwa po prostu wymiana wyposażenia na taki bez brodzika, ponieważ niezbędne jest wy6konanie wcześniej kilku czynności i przygotowanie łazienki. Przede wszystkim, zalecane są wówczas płytki antypoślizgowe w celu zachowania bezpieczeństwa. Podczas remontu wiąże się to więc z wymianą podłogi w całej łazience. Ponadto, zadbać należy o odpowiedni odpływ: liniowy lub punktowy, co wiążę się z wykonaniem lekkiego spadku w podłożu, by woda swobodnie do niego wpadała.

Zbigniew Milewski

O autorze Zbigniew Milewski

Remonty i wszystkie inne prace związane z wykańczaniem wnętrz wykonuję od ponad 10 lat. Pragnę podzielić się z Wami moją wiedzą na tematy związane z moim zawodem i pokazać, jak wiele można zmienić w swoim mieszkaniu, tylko dzięki odpowiedniemu podejściu do różnych prac remontowych.

1 comment

  1. Avatar Krystyna pisze:

    To się znakomicie sprawdza w przypadku osób niepełnosprawnych albo tych, którzy mają problemy z poruszaniem się. Ja jednak wolę mieć wannę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.