Grupa Kapitałowa Radius Projekt ma plany na kolejne inwestycje. Tym razem będą to hotele i biurowce. Kiedy i gdzie możemy spodziewać się nowych budynków?

Nowe pokoje hotelowe od Radius Projekt

Po doskonałej sprzedaży mieszkań w pierwszej połowie 2018 roku, Radius Projekt postanowił zainwestować w infrastrukturę hotelową i biurową. Z relacji Macieja Domżały – współwłaściciela grupy, szacowana kwota jaka ma zostać przeznaczona na dwa hotele to 50 milionów złotych. Powstaną one w 2019 roku w dwóch warszawskich lokalizacjach, które mogą okazać się strzałem w dziesiątkę:

  • Aleje Jerozolimskie – warszawskie Włochy; dobry dojazd do Lotniska Okęcie;
  • Nowy Świat – ścisłe centrum; jedna z najczęściej uczęszczanych przez turystów ulica stolicy.

Budynek w dzielnicy Włochy szacowany jest na około 180 miejsc hotelowych. Ten, w centrum, będzie mniejszy – 80 pokoi. Jeden z nich ma być obiektem typu bed & breakfast. Obydwa obiekty będą w standardzie trzygwiazdkowym. Obecnie trwają negocjacje z kilkoma międzynarodowymi sieciami: Hilton, Marriott czy Accor. Podpisanie ostatecznych umów przewidziane jest jeszcze na ten rok. „W swoim portfelu dysponujemy nieruchomościami pozwalającymi na uruchomienie ponad 500 pokoi w kilku lokalizacjach w Warszawie” – powiedział Maciej Domżała, współzałożyciel i współwłaściciel Radius Projekt.

Przestrzenie biurowe

Radius Projekt zamierza także zainwestować spore fundusze (100 milionów złotych) w serwisowane przestrzenie biurowe. Jeszcze w tym roku, w trzecim kwartale oddaje do użytku dwie lokalizacje – Jerozolimskie 200 i Św. Barbary 1. Powierzchnia jaką zajmują to ok. 1500 metrów kwadratowych. W przyszłości inwestycje biurowe mogą zostać powiększone nawet trzykrotnie.

Droga do sukcesu

Grupa Kapitałowa Radius Projekt jest obecna na rynku od 20 lat. Na swoim koncie ma ok. 1500 sprzedanych mieszkań, a ich ostatnia inwestycja zostanie oddana do użytku dwa lata przed planowanym terminem. Oprócz działalności deweloperskiej – komercyjnej i mieszkaniowej – zajmuje się również najmem nieruchomości usługowych, magazynami i przestrzeniami biurowymi. Grupa aktualnie obecna jest jedynie na rynku warszawskim.

Poprzedni artykułZatrudnienie pomocy domowej
Następny artykułKuchnia na poddaszu – jak urządzić pomieszczenie ze skosem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj