Jedną z decyzji, jaką należy podjąć podczas aranżacji ogrodu jest wybór mebli. Drewno, metal, rattan – to najpopularniejsze materiały, z jakich wykonuje się stoły, krzesła czy leżaki. W ostatnich latach coraz większych zainteresowaniem klientów cieszy się także technorattan. Sprawdziliśmy dlaczego i co kryje ta enigmatycznie brzmiąca dla laika nazwa.

O ile meble rattanowe są tworzone z pędów palm, to technorattan jest niczym innym, jak imitacją natury. Produkt powstający z włókna polietylenowego w stosunku do oryginału posiada wyższą odporność na czynniki atmosferyczne, w tym promienie słoneczne i deszcz. Kolejne atuty to lekkość konstrukcji – nawet dziecko bez trudu przeniesie krzesło z technorattanu – i łatwość w utrzymaniu czystości i dostępność w wielu kolorach. Wspomniane zalety sprawiają, że zainteresowanie rośnie, a producenci prześcigają się w tworzeniu rzeczy o wymyślnych kształtach czy wzorach.

Najlepszym tego dowodem jest bogata oferta sklepu internetowego Meble.Ogrodowe.net. Chcesz się poczuć niczym w SPA? Nic prostszego. Wystarczy zakupić zestaw leżaków Successo. Technorattanowy produkt charakteryzuje elegancja i wyprofilowany kształt. Całość uzupełnia stolik z szybą z hartowanego szkła. Marzysz o wypoczynku na świeżym powietrzu, leżąc w łóżku? To również jest możliwe, za sprawą leżanki ogrodowej Tacito. Poranna kawa na tarasie jest Twoim niespełnionym pragnieniem? Rozwiązanie problemu leży w technorattanowym zestawie Gladiolo, wyposażonym w wygodne i obrotowe fotel oraz funkcjonalny stolik. A to tylko proponowanych inspiracji.

Meble rattanowe, to tylko jeden z niezliczonych elementów, składających się na sprzedawany asortyment. W sklepie znajdziemy prawdopodobnie wszystko, czego potrzeba, aby stworzyć ogród o wyjątkowych charakterze. Na wirtualnych półkach “spoczywają” huśtawki, hamaki, parasole, pergole, altanki, kładki, mostki, donice, rollbordery czy artykuły dla osób, którym marzy się spożywanie warzyw przez siebie wyhodowanych. W tym celu wystarczy zamówić szklarnię bądź tunel, a towar zostanie dostarczony do kupującego kurierem. Warto przejrzeć obszerne zasoby sklepu i znaleźć pomysł na przydomową przestrzeń.

Poprzedni artykułKolorowa Polska – Dekoral Fashion
Następny artykułIdealne żaluzje do okna w salonie