Drewno jest materiałem najczęściej wykorzystywanym podczas aranżacji wnętrz. Wykonane z niego elementy często stosuje się także w ogrodzie. Nie można jednak zapominać o tym, że drewniane przedmioty wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Dlatego warto zwrócić uwagę na preparaty, które pozwolą zachować piękny wygląd drewna na długi czas.

Pokrycie drewna

Aktualnie w sklepach można znaleźć bardzo dużą ilość tego typu środków. Nie oznacza to jednak, że można stosować dowolne spośród nich. Trzeba bowiem mieć świadomość tego, że bardzo ważną rolę odgrywa pokrycie drewna. Innych preparatów wymaga drewno lakierowane, a innych to, które zostało pokryte woskiem. Z tego względu należy uważnie czytać informacje, podane na opakowaniu danego produktu.W sklepach znajdziemy ogromny wybór impregnatów i lakierobejcy, które świetnie poradzą sobie z zapewnieniem należytej ochrony poszczególnych elementów drewnianych. Poniżej przykładowy obraz, przedstawiający działanie na drewno impregnatu extra.

dzialanie-impregnatu

opakowanialakierobejce vidaron – idealne do ochrony mebli drewnianych oraz innych elementów wyposażenia domu i ogrodu

Warto zwrócić uwagę także na substancje, jakie zawierają poszczególne preparaty. Poszczególne z nich w różny sposób wpływają na ochronę drewna. W przypadku wątpliwości, najlepiej przeczytać odpowiednie artykuły na temat pielęgnacji drewna lub skorzystać z porad sprzedawców.

Poprzedni artykułDrzwi wewnętrzne do domu i mieszkania
Następny artykułJakie prace remontowe w domu warto wykonywać zimą?