Pora wiosenna to idealny czas na podjęcie się prac związanych z remontem, bądź gruntownym urządzaniem tarasu czy balkonu – tak, aby latem móc w pełni wykorzystać możliwości tego miejsca.  Balkon, bądź taras powinniśmy traktować jak dodatkowe wnętrze – takie, które sprzyja relaksowi i jest świetnym uzupełnieniem wystroju naszego domu czy mieszkania. Dlatego przyjrzyj się dokładnie temu miejscu i zastanów się jakich zmian ono potrzebuje – gruntownej zmiany, np. podłoża, czy może kilku ożywiających dodatków.

Jaka podłoga?

Najważniejszą kwestią przy doborze podłogi na taras lub balkon jest uwzględnienie odporności materiału na zmieniające się warunki atmosferyczne. Najwyższą wytrzymałością na wysokie dodatnie i ujemne temperatury ma klinkier. Jest bardzo odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, oraz nie zmienia barwy z biegiem czasu.

klinkier

 Dobrze sprawdza się również odpowiednio zabezpieczone drewno. Należy jednak zwrócić szczególna uwagę na odpowiednie jego gatunki. Powinny być one odporne na warunki atmosferyczne i twarde. Najlepiej sprawdzają się egzotyczne odmiany, jak np. kamaru, bangkirai, czy merbau, oraz nasz rodzimy modrzew. Można zakupić je w formie deseczek bądź wyszczułek . Montaż jest bardzo prosty, wystarczy ułożyć je na zatrzask z niewidocznym mocowaniem lub przykręcić do podłoża za pomocą śrub.

drewno

Innym ciekawym pomysłem na aranżację podłogi na balkonie lub tarasie jest sztuczna trawa. Tego typu wykładziny są niedrogie, efektowne, oraz dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Należy pamiętać, że układa się je na już wykończonej posadzce. Najlepsze są te z podłoża wykonanego z miękkiej pianki – wygodnie się na nich siada. Wykładzinie nie szkodzi deszcz, ale po sezonie powinna być ona schowana w pomieszczeniu, ponieważ warunki jesienne i zimowe mogą za bardzo uszkodzić podłoże.

balkon

Poprzedni artykułTARBUD – start już dziś!
Następny artykułOrganizacja powierzchni za pomocą ścianek działowych