Zakup nowych mebli bywa sporym wyzwaniem, a to za sprawą słusznych, skąd inąd, wątpliwości na temat tego, czy te meble rzeczywiście będą nam odpowiadać. Przy wyposażaniu pustego mieszkania lub domu sprawa może być prostsza, jeśli zamawiamy gotowy komplet mebli lub zamawiamy meble o odpowiednim wymiarze, kształcie i kolorze. Co innego, jeśli nasz lokal jest już umeblowany, ale chcemy któryś z mebli wymienić, albo dostawić nowy. Wówczas trzeba rozważyć, czy dany mebel rzeczywiście będzie pasował w danym miejscu, czy będzie współgrał z pozostałymi meblami, a przede wszystkim, czy się w ogóle zmieści.

Jak wybrać meble?

Aby odpowiedzieć na te wszystkie pytania, należy zebrać jak najwięcej informacji na temat danego mebla. Musimy znać jego wymiar, znaleźć jego zdjęcie lub wizualizację, czy zobaczyć go w końcu na żywo, aby porównać ze zdjęciem, sprawdzić jego funkcjonalność, jeszcze raz zmierzyć, tak dla pewności. Nawet, jeśli uczynimy wszystkie te kroki, ciężko będzie powiedzieć, czy będzie pasował do reszty mebli. Istnieją oczywiście zaawansowane graficznie programy komputerowe, dzięki którym można tworzyć wizualizacje pomieszczeń, aby zobaczyć, jak będzie prezentował się nowy mebel. Niestety proces ten jest dość długotrwały, wizualizacje często nie oddają charakteru pomieszczenia, bywają niezbyt dokładne, nierzadko też trzeba za nie zapłacić. Istnieją jednak sposoby, aby ten proces przyśpieszyć, a właściwie zastąpić go zupełnie nową jakością wizualizacji naszych mebli.

Pomóc może… aplikacja

Nowatorskim, efektownym i zarazem bardzo praktycznym rozwiązaniem wielu problemów, związanych z zakupem nowych mebli, jest niesamowita aplikacja na urządzenia mobilne, takie jak telefony i tablety, stworzona przez firmę Intiaro. Aplikacja ta wykorzystuje ogromne możliwości nowoczesnej technologii, którą nazwano rozszerzoną rzeczywistością (ang. augmented reality, w skrócie AR). Dzięki niej, możemy na ekranie naszego przenośnego urządzenia zobaczyć wizualizację nowego mebla tak, jakby stał już u nas w domu. Aplikacja wykorzystuje aparat fotograficzny, ukazując nam nasze pomieszczenie i nanosi na ten obraz trójwymiarową grafikę swoich mebli w czasie rzeczywistym.

Jak skorzystać?

Aby móc korzystać z wymienionej funkcji, trzeba spełniać kilka prostych warunków. Przede wszystkim, niezbędny jest smartfon lub tablet z oprogramowaniem Android 4.0 (i nowsze) lub iOS 7.0 (i nowsze). Kolejną wymaganą rzeczą jest tak zwany znacznik, który pomaga aplikacji wyświetlać żądany przez nas mebel. Znacznik można pobrać i wydrukować na dowolnej drukarce z czarnym tuszem lub atramentem (ze standardową lub wysoką jakością). Należy oczywiście pobrać i uruchomić omawianą aplikację od oficjalnego wydawcy (Agitive sp. z o.o.) oraz umieścić na podłodze znacznik w miejscu, w którym chcielibyśmy umieścić nowy mebel. Od tej pory możemy w czasie rzeczywistym sprawdzać, jak dany mebel będzie wyglądał w naszym mieszkaniu lub domu.

Nie tylko aplikacja, ale też katalog

Intiaro, to nie tylko interaktywna aplikacja, lecz również bardzo obszerny katalog mebli różnorodnych producentów i projektantów oraz przeznaczonych do niemal wszystkich pomieszczeń domowych: salonu, sypialni, łazienki, kuchni, czy jadalni. Oprócz mebli, Intiaro posiada również spory zasób ozdób, lamp i innych dodatków dekoracyjnych, czy użytkowych, będących w codziennym użytku domowym.

Intiaro na wszystkich urządzeniach na bloga

Poprzedni artykułListwy przypodłogowe – specyfika i montaż
Następny artykułButla gazowa z LPG sprawdza się w wielu sytuacjach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj