Z chęcią przedstawię kilka cennych informacji dotyczących różnicy pomiędzy tymi dwoma rodzajami tynku. Być może komuś z Was taka wiedza przyda się przy pracach wykończeniowych we własnym domu.

Tynki maszynowe wykonuje zazwyczaj ekipa, która dysponuje agregatem. Tutaj raczej nie pobawimy się w tynkarzy, warto zapłacić za dobrą robociznę, dzięki której będziemy spać spokojnie. Warto tym bardziej, że ta metoda jest jedną z najbardziej efektywnych. A jak przebiega cały proces? W agregacie rozrabia się masę i za pomocą specjalnego węża nanosi się ją na ścianę. Wygładzanie i zacieranie wymaga jednak pracy ręcznej. Zaletą tej metody jest niewątpliwie szybkość – dobra ekipa w jeden dzień jest w stanie otynkować 100 m2 powierzchni. Poza tym tynk maszynowy jest nieco tańszy od ręcznego. Najlepiej skorzystać z tej metody w przypadku ścian o dużej powierzchni, w których nie ma dużej ilości otworów, wnęk czy glifów.

Tynki ręczne natomiast rozrabiane są za pomocą wody i nanoszone kielnią i pacą. Ich układanie trwa znacznie dłużej niż w przypadku pracy z agregatem – średnio jeden dzień zajmuje pokrycie około 60 m2. Polecam jednak wykorzystanie tej metody w przypadku małych pomieszczeń. Poza tym tynkowanie ręczne przy pomocy fachowców jest tylko niewiele tańsze od tynkowania maszynowego.

Poprzedni artykułRemont krok po kroku
Następny artykułCzym jest finishparkiet?

2 KOMENTARZE

  1. Wdarł się chyba błąd bo najpierw piszesz, że wykonanie tynku maszynowego jest tańsze a w ostatnim akapicie że to ręczne tynkowanie jest nieznacznie tańsze od maszynowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj