Z chęcią przedstawię kilka cennych informacji dotyczących różnicy pomiędzy tymi dwoma rodzajami tynku. Być może komuś z Was taka wiedza przyda się przy pracach wykończeniowych we własnym domu.

Tynki maszynowe wykonuje zazwyczaj ekipa, która dysponuje agregatem. Tutaj raczej nie pobawimy się w tynkarzy, warto zapłacić za dobrą robociznę, dzięki której będziemy spać spokojnie. Warto tym bardziej, że ta metoda jest jedną z najbardziej efektywnych. A jak przebiega cały proces? W agregacie rozrabia się masę i za pomocą specjalnego węża nanosi się ją na ścianę. Wygładzanie i zacieranie wymaga jednak pracy ręcznej. Zaletą tej metody jest niewątpliwie szybkość – dobra ekipa w jeden dzień jest w stanie otynkować 100 m2 powierzchni. Poza tym tynk maszynowy jest nieco tańszy od ręcznego. Najlepiej skorzystać z tej metody w przypadku ścian o dużej powierzchni, w których nie ma dużej ilości otworów, wnęk czy glifów.

Tynki ręczne natomiast rozrabiane są za pomocą wody i nanoszone kielnią i pacą. Ich układanie trwa znacznie dłużej niż w przypadku pracy z agregatem – średnio jeden dzień zajmuje pokrycie około 60 m2. Polecam jednak wykorzystanie tej metody w przypadku małych pomieszczeń. Poza tym tynkowanie ręczne przy pomocy fachowców jest tylko niewiele tańsze od tynkowania maszynowego.

Poprzedni artykułRemont krok po kroku
Następny artykułCzym jest finishparkiet?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj