Tania podłoga z drewna

Oczywiście w każdej dziedzinie naszego życia pieniądze odgrywają kluczową rolę, ponieważ im więcej zaoszczędzimy na jednej rzeczy, tym więcej wydamy na drugą bądź też odłożymy oszczędności. Od zawsze powtarzałem, że na remontach nie powinniśmy oszczędzać, jednak nie powinniśmy również popadać w skrajności i wydawać całą gotówkę na masę drogich i niejednokrotnie niepotrzebnych przedmiotów. A co w przypadku, jeżeli zależy nam jednocześnie na jakości i oszczędności? Okazuje się, że można to pogodzić w pewnym stopniu.

Przechodząc już do tematu chciałbym podzielić się nieco wiedzą z zakresu zakupu taniego i przede wszystkim dobrego materiału na podłogi drewniane. Ci, którzy nie mają specjalnej ochoty zakupywać paneli i liczą na dobrą cenę drewna mogą być często rozczarowani, ale tak to już jest, że za jakość trzeba płacić. Mam na to jednak sposób.

Najtańszym rozwiązaniem jest posadzka pływająca z niedrogich paneli drewnianych wykończonych fabrycznie. Za m2 dobrych paneli z wierzchnią warstwą jesionu lub buku zapłacimy niespełna 70 zł. Myślę, że to naprawdę dobra cena.

Posadzka tego typu nie wymaga od nas również zastosowania dodatkowych preparatów takich jak klej czy lakier. Dodatkowo zaoszczędzimy również na jej montażu, ponieważ nie wymaga ona ingerencji fachowców – z powodzeniem położymy ją samodzielnie. Mi w ostatnim czasie bardzo spodobały się panele Kaindl, które nie tylko ujmują swą ceną, ale również jakością.

 20b177cfff66253a_620x0_rozmiar-niestandardowy

 

Zbigniew Milewski

O autorze Zbigniew Milewski

Remonty i wszystkie inne prace związane z wykańczaniem wnętrz wykonuję od ponad 10 lat. Pragnę podzielić się z Wami moją wiedzą na tematy związane z moim zawodem i pokazać, jak wiele można zmienić w swoim mieszkaniu, tylko dzięki odpowiedniemu podejściu do różnych prac remontowych.

1 comment

  1. Avatar Lider Budowlany pisze:

    Tania niestety często nie idzie w parze z jakością, trzeba to wziąć pod uwagę, bo może się okazać, że ewentualną oszczędność będziemy dokładać do nowej podłogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.