Storczyki to kwiaty niezwykle delikatne i podatne na wszelkie zmiany w glebie i atmosferze wokół nich. Zdecydowanie więc uprawa tych roślin wymaga od osoby tym się zajmującej znacznie większego wyczucia, aniżeli w przypadku innych, nieco mniej wymagających roślin. Można powiedzieć, że osoby uprawiające storczyki wyróżnia niezwykle duża dbałość o szczegóły w swojej uprawie, bowiem roślinę tą niezwykle łatwo skrzywdzić. Są nawet przeznaczone specjalnie do uprawy tych roślin doniczki na storczyki. Dzięki nim jest to jeszcze prostsze zajęcie.

Przezroczysta doniczka dla storczyka

Wiele osób profesjonalnie zajmujących się uprawą tych przepięknych kwiatów stawia przede wszystkim na doniczki przezroczyste z tworzywa sztucznego. Wszystko dlatego, że w takiej donicy bez trudu dostrzeżemy najmniejsze choćby zmiany na korzeniu rośliny.

Będziemy mogli w porę zareagować, gdy okaże się, że korzeń storczyka atakowany jest przez grzyby czy też zaczyna obumierać. Mitem jest jakoby kwiat ten potrzebował nasłonecznienia korzenia, ale sam fakt dostarczenia do niego energii słonecznej również w pewnym niewielkim stopniu wspomaga jego wzrost. W donicy pokrytej kolorem storczyk również dobrze się rozwinie, ale przezroczysta doniczka pozwoli nam na zadbanie o niego najlepiej jak to tylko możliwe.

Dodatkowa osłonka na doniczkę

Czasami osobom, które uprawiają klasycznie czyli w przezroczystej doniczce storczyki nieco przeszkadza ich wygląd. Rzeczywiście korzenie nie są eleganckie i nie prezentują się tak pięknie jak rozwinięte już kwiaty storczyka. Jeżeli uważamy więc, że taki widok nam nie odpowiada możemy za niewielkie pieniądze dokupić małe osłonki na takie właśnie doniczki. Dzięki temu nie będziemy nic już widzieli, a w razie konieczności nadal będziemy mogli wyjąć storczyka z tej osłonki by przekonać się czy jego rozwój przebiega poprawnie.

Jeżeli dodatkowo wybierzemy osłonkę bez dziurek w dnie, będziemy mogli do niej własnie dolewać wody i tym sposobem zaoszczędzić sobie jeszcze nieco czasu trzymając wodę w osłonce cały czas i jedynie wstawiając tam doniczkę.

Poprzedni artykułPolski Stollar doceniany w Europie
Następny artykułKiedy wybrać pojazd na gąsienicach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj