Planujesz, by Twój ogród w końcu okazał się być uporządkowanym miejscem, w którym możesz uprawiać do woli swoje ulubione rośliny? Obawiasz się niestety, że masz niezbyt dużo czasu na to, by zajmować się tradycyjnym ogródkiem? Na szczęście teraz możesz do woli korzystać z tak zwanych opcji dla zapracowanych. Do nich zalicza się między innymi ogród pojemnikowy.

Czym jest ogród pojemnikowy?

Wiele osób tak naprawdę po raz pierwszy może słyszeć pojęcie ogrodu pojemnikowego. Rzeczywiście w polskim ogrodnictwie mówimy o czymś zupełnie nowym. Jeżeli jednak zaczniemy śledzić inspiracje, szczególnie na zagranicznych serwisach, szybko przekonamy się o tym, że jest to temat, który nie tylko pojawił się już jakiś czas temu, ale również cieszy się całkiem sporym uznaniem.

W takich okolicznościach warto określić w kilku prostych słowach, czego możemy spodziewać się po ogrodzie pojemnikowym. Najprościej mówiąc, warto wspomnieć o sadzeniu roślin w różnych skrzyniach, donicach, a także pojemnikach. Dzięki temu widzimy pewien porządek w ogrodzie, a także możemy dowolnie układać rośliny według naszego upodobania. Nie ma także problemu, by je stopniować pod względem wysokości. W tradycyjnym ogrodzie, najczęściej warzywa, zioła, a nawet kwiaty znajdują się na jednym poziomie. Natomiast taki ogród pojemnikowy jest nie tylko łatwiejszy w uprawie, ale również zdecydowanie ciekawszy.

Skrzynie ogrodowe – idealne do ogrodu pojemnikowego

Na pewno w tego typu ogrodach mile widziane będą wszelkiego rodzaju donice oraz pojemniki. Jeżeli jednak chcesz sprawić, żeby Twój ogród był jeszcze bardziej klimatyczny, nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na zamówienie skrzyń ogrodowych.
Ich najważniejszym przeznaczeniem jak się okazuje, tak naprawdę jest przechowywanie różnego rodzaju przedmiotów, w tym także narzędzi ogrodniczych. Zatem, jeżeli zależy Ci na utrzymaniu porządku w swoim ogrodzie, a także chcesz mieć przy okazji wszystko pod ręką, to taka skrzynia ogrodowa, na pewno okaże się bardzo przydatnym rozwiązaniem.

skrzynia rozkladana
Skrzynia rozsadowa Lux

Nie wiesz za bardzo, w którym miejscu możesz z powodzeniem zamówić taką skrzynię ogrodową? Okazuje się, że bez problemu dokonasz tego między innymi na stronie producenta Geisser. Do wyboru masz naprawdę różnego rodzaju skrzynie ogrodowe. Wśród nich znajdują się nawet takie, które jednocześnie mogą pełnić rolę siedziska. W ten sposób nie ma najmniejszego problemu ku temu, żeby postawić taką skrzynie w altanie, bądź na tarasie.
Każda skrzynia ogrodowa Wrocław, została wykonana w taki sposób, że bez najmniejszego problemu można przechowywać w niej różne przedmioty, bez obawy o ich zamoknięcie. Jest to na pewno bardzo duża wygoda, tym bardziej, jeżeli do tej pory wszystkie narzędzia musiały być koniecznie chowane do garażu lub innego pomieszczenia.
Oczywiście wybierając dla siebie optymalną skrzynię ogrodową, masz także niepowtarzalny wpływ na jej wygląd. W końcu taki pojemnik lub siedzisko, powinny być dopasowane do pozostałych mebli ogrodowych lub aranżacji, jaka utrzymuje się na terenie posesji.

Skrzynie rozsadowe – doskonały sposób dla działkowiczów

Niedawno mowa była o tym, że ogród pojemnikowy jest zdecydowanie łatwiejszy pod względem utrzymania. W takim razie powinniśmy mieć tutaj na uwadze skrzynie rozsadowe. W ten sposób większość prac związanych z sianiem, sadzeniem, czy nawet rozsadzaniem roślin możemy wykonywać bez utrzymywania niewygodnej pozycji ciała. Takie czynności wykonujemy na szczęście teraz bez większego wysiłku. Dzięki temu możemy spodziewać się przede wszystkim tego, że nie będą nas boleć plecy, a praca w ogrodzie będzie dla nas czystą przyjemnością.

Najważniejsze jest również oczywiście to, by w odpowiedni dla siebie sposób dobrać skrzynię rozsadową, która spełni wszystkie nasze oczekiwania. Tak naprawdę nie jest to zbyt trudne zadanie. Tym bardziej, że przykładowe skrzynie rozsadowe z powodzeniem znajdziemy między innymi na – http://www.geisser.pl/skrzynie-rozsadowe/. Jak widać, mamy tutaj do czynienia z co najmniej kilkoma typami do wyboru. Wśród nich znajdują się skrzynie rozsadowe, które jednocześnie umożliwiają przechowywanie rozmaitych narzędzi. Do tego celu przeznaczone są odpowiednie narzędzia, dzięki którym na pewno łatwiej jest uprawiać konkretne gatunki roślin.

skrzynia drewniana
Skrzynia Natura

Oczywiście to są tylko propozycje, które mogą być z powodzeniem modyfikowane. W końcu każdy z nas ma zupełnie inne potrzeby, a także wizję dla swojego ogrodu. W takim razie skrzynie ogrodowe mogą się między sobą różnić nie tylko pod względem wyglądu zewnętrznego, ale również pod względem swojej funkcjonalności. Na szczęście teraz bez większego problemu możesz dopasować ich wygląd do swoich indywidualnych oczekiwań.

Zbudowanie skrzyń ogrodowych oraz rozsadowych we własnym zakresie

Jeżeli lubisz majsterkować, to na pewno nie będzie żadnych przeciwwskazań ku temu, żeby samodzielnie wykonać odpowiednie skrzynie lub pojemniki na rośliny, które rzeczywiście okażą się w Twoim przypadku niezastąpione. W ten sposób przynajmniej nie będziesz mieć już żadnych wątpliwości co do tego, że Twój ogród będzie wyglądać dokładnie tak, jak sobie to zaplanowałeś. Pamiętaj tylko, że takie skrzynie muszą być nie tylko ładne, ale również funkcjonalne. Ponadto drewno, które wykorzystasz do budowy tego typu skrzyń, musi Ci dać pełną gwarancję tego, że doskonale poradzi sobie ze wszystkimi warunkami pogodowymi. Chyba nie chciałbyś mieć skrzyń ogrodowych, które niestety, ale po kilku deszczowych dniach, do niczego się nie nadają. Dlatego pod żadnym pozorem nie możesz zapominać o ich odpowiednim zaimpregnowaniu, czyli dokładnym zabezpieczeniu przed wilgocią.

Poprzedni artykułHala namiotowa – tymczasowe rozwiązanie dla magazynów
Następny artykuł3 sposoby na zagospodarowanie nieużywanej hali

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj