Współczesna architektura wnętrz znacznie odbiega od dawnych trendów aranżacyjnych. Projektowanie mieszkań daje nam ogromne możliwości i perspektywy na wykreowanie przestronnych, funkcjonalnych i efektownych przestrzeni. Poprzez odpowiednio dobrane kolory, faktury i zestawienia możemy tworzyć wnętrza, o których do niedawna mogliśmy jedynie pomarzyć. Niepowtarzalne aranżacje zyskaliśmy za sprawą innowacyjnych materiałów, które jeszcze kilkanaście lat temu królowały jedynie w zamożnych domostwach. W dzisiejszych czasach nie ma już żadnego problemu z kupnem wyszukanych produktów, które nadają pomieszczeniom wyjątkowego uroku.

Okazuje się, że najbardziej pożądanym materiałem są płytki ceramiczne, które obecnie w niczym nie przypominają tradycyjnej ceramiki. Dzięki markom, takim jak Nowa Gala i najlepszym liderom w kreowaniu trendów we wzornictwie wykończeń, możemy cieszyć się nowatorskimi rozwiązaniami w naszych mieszkaniach. Nowoczesne projekty łazienek i kuchni, w których prym wiedzie nietypowa glazura, ujawniają bogactwo nietypowych struktur i barw. Równie ciekawie sprawdzają się płytki imitujące drewno, kamień lub beton, etniczne dekory oraz szklana mozaika, optycznie powiększająca wnętrze.

Wbrew pozorom wyroby ceramiczne wykorzystać można nie tylko w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci. Ze względu na łatwe utrzymanie czystości i znakomite parametry wytrzymałościowe, glazura jest materiałem odpowiednim do stylizacji wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, jak również biur, gabinetów czy miejsc użyteczności publicznej.

Rozważając kwestię wykorzystania płytek w salonie, najlepiej zdecydować się na gres, który dzięki jednorodności idealnie wtapia się w wystrój pokoju. Ważne jest, aby odpowiednio dobrać kolory ścian do podłogi, by cała aranżacja dobrze się ze sobą komponowała. Zanim jednak zdecydujemy się na kupno okładziny ściennej i podłogowej, powinniśmy odwiedzić salony producentów i obejrzeć gotowe realizacje, które pozwolą nam nabrać wyobrażenia o stylizacji swojego mieszkania. Z kolei potencjalni klienci, dla których czas jest na wagę złota, powinni zapoznać się z prezentacjami przygotowanymi na profesjonalnych stronach internetowych firm, takich jak Tubądzin. Producent unikalnych kolekcji płytek, specjalizujący się w wyrobie ceramiki budowlanej cieszy się uznaniem wśród szerokiej rzeszy klientów już od 30 lat.

W przypadku, gdybyśmy jednak nie mieli pewności, jaki kształt, kolor i rodzaj płytek najlepiej sprawdzi się w naszym mieszkaniu, powinniśmy rozważyć kwestię wynajęcia kompetentnego projektanta. Doświadczony architekt zadba o właściwy dobór detali i utrzymanie ciągłości projektu, a my zyskamy pewność, że spójna i harmonijna aranżacja zostanie dostosowana do funkcji wnętrza oraz naszych indywidualnych upodobań.

okladzina

Poprzedni artykułAdaptacja poddasza – dlaczego warto?
Następny artykułWycieraczka przed drzwiami