Polska charakteryzuje się klimatem zmiennym, co sprawia, że takie musimy zwracać szczególną uwagę na wytrzymałość materiałów budowlanych i wykończeniowych.

17 16 15 12 puzle z wykladziny

Tym razem pod lupę wziąłem płytki na taras. Niedługo przed nimi ważna próba, zbliżają się pierwsze chłody, przymrozki i przed naszymi tarasowymi nawierzchniami spore wyzwania.

Rodzaje nawierzchni na taras:

  • twardy beton,
  • kamień,
  • klinkier,
  • płytki ceramiczne,
  • drewno,
  • drewniane deski kompozytowe.

Beton, kamień i klinkier to najmocniejsze materiały, drewno jest równie mocne, ale i wymagające. Z kolei płytki ceramiczne są jednym z bardziej estetycznych sposobów na podłoże na taras.

Na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę przy wyborze płytek?

Przede wszystkim na to, czy płytki są mrozoodporne czy też nie. Obecnie niemal wszystkie produkowane płytki ceramiczne posiadają tę cechę, gdyż wytwarza się je z materiałów o bardzo niskim poziomie nasiąkliwości wilgocią, co czyni je odpornymi na wilgoć, a tym samym na na zamarzającą wodę, która mogłaby rozsadzić płytki.

Następnym, niezwykle ważnym parametrem jest klasa ścieralności, dotyczy to płytek szkliwionych. Efektem niepożądanym na naszym tarasie są jakiekolwiek starcia czy przytarcia. Piąta klasa ścieralności jest w tym przypadku najwyższa, więc stosując takie płytki, możemy być spokojni o ich trwałość przez kilka najbliższych lat. Czwarta klasa nie gwarantuje już tak silnego i długiego efektu, jednak nadal jest uznawana za bardzo wytrzymałą.

plastikowe krzesla na tarasie 13

Poprzedni artykułDobór odpowiednich krzeseł do kuchni
Następny artykułJakie są sposoby na podmokły teren?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj