Jednym z najpopularniejszych pokryć podłóg i ścian, zwłaszcza w łazience i kuchni, są płytki ceramiczne. Decydując się na ich zastosowanie trzeba najpierw zastanowić się, które płytki najlepiej wybrać. Niektórzy zastanawiają się, czy lepiej kupić płytki polskiego czy też zagranicznego producenta.

Cena

Pierwszym ważnym czynnikiem, który ma szczególny wpływ na wybór określonego produktu, jest jego cena. Wiele osób uważa, że płytki pochodzące od zagranicznych producentów są droższe od polskich. W rzeczywistości jednak sytuacja wygląda inaczej. Zarówno w przypadku jednych, jak i drugich, znaleźć można tańsze, a także droższe propozycje. Na cenę nie ma większego wpływu to, czy produkująca dane płytki firma znajduje się w Polsce czy w innym kraju. Znacznie większe znaczenie ma bowiem renoma przedsiębiorstwa, zastosowane metody produkcji oraz jakość płytek.

Jakość

Bez wątpienia każdy chciałby zakupić płytki o wysokiej jakości, które będą dobrze spełniały swoje funkcje przez jak najdłuższy czas. Tutaj znów pojawia się pytanie, czy lepszą jakość gwarantuje polski czy zagraniczny producent. Niestety, w tym przypadku także nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Zarówno wśród jednych, jak i drugich, wskazać można firmy oferujące solidne płytki, ale i takie, jakich z pewnością nie można polecić. Dobrze jest porównać oferty z pomocą specjalisty i zamówić odpowiedni model. Sam korzystałem z usług m.in sklepu e-budujemy i muszę przyznać, że wybór płytek był naprawdę ogromny.

Jak widać, nie można ocenić, czy lepszym wyborem są płytki polskiego czy zagranicznego producenta. Bardziej niż na kraj pochodzenia, trzeba zwrócić uwagę na opinie na temat poszczególnych firm oraz ich produktów.

Poprzedni artykułGdy zepsuje się grzejnik…
Następny artykułJakie promocje czekają na nas w sklepach budowlanych zimą?