Dobrym sposobem i stosunkowo niedrogim na organizację powierzchni jest wykorzystanie ścianek działowych.

Wprowadzając się do świeżo zakupionego, wymarzonego domu lub mieszkania rzadko zdarza się, by układ pomieszczeń całkowicie przypadł nam do gustu i w stu procentach odpowiadał naszym oczekiwaniom i potrzebom. Również mieszkając w jakimś miejscu od wielu lat bardzo często przychodzi taki moment, gdy pojawia się chęć na jakieś zmiany, lub też zostajemy do takich zmian wręcz zmuszeni przez sytuacje losowe. Powiększenie rodziny zazwyczaj sprawia, że staje się potrzebny dodatkowy pokój.

Gdy nie mamy możliwości powiększenia metrażu z jakiego korzystamy, ścianka działowa postawiona w odpowiednim miejscu może stać się idealnym remedium na doskwierający nam deficyt pomieszczeń. Również wyprowadzka z domu któregoś z domowników może sprawić, że staniemy przed koniecznością całkowitej reorganizacji przestrzeni mieszkalnej. Bardzo dobrym rozwiązaniem na dostosowanie przestrzeni mieszkalnej do swoich marzeń lub aktualnych potrzeb, może okazać się zmiana układu pomieszczeń lub powiększenie ich liczby. Niekoniecznie musi być to związane z trwającym długo generalnym remontem czy też olbrzymimi kosztami. W miarę szybkim i stosunkowo niedrogim sposobem na takie zmiany może okazać się postawienie ścianki działowej. Za jej pomocą można przeprowadzić małą “rewolucję”, zmieniając mieszkanie lub dom wręcz nie do poznania, nadając mu całkiem nowy, odmienny wygląd.

Tego rodzaju przebudowa może mieć charakter czysto wizualny, może także sprawić, że istniejące pomieszczenia całkowicie zmienią swój charakter i funkcjonalność. Wbrew powszechnie panującej opinii takie rozwiązanie niekoniecznie musi być kosztowne lub czasochłonne. Oczywiście, wszystko zależy budżetu, jakim dysponujemy, oraz naszej wyobraźni – a ta, jak wiadomo bywa nieograniczona. Jednak patrząc na problem realnie – najistotniejsze w kwestii kosztów są dwie rzeczy. Przede wszystkim dużo zależy od tego, na jakie rozwiązania technologiczne zdecydujemy się w trakcie takich zmian. Wiadomo też, że równie istotną kwestią jest wybór osoby czy firmy, której zdecydujemy się powierzyć takie zadanie.

Poprzedni artykułWiosenne remonty: taras i balkon
Następny artykułButy na budowę