Co jest ważne przy urządzaniu nowoczesnej kuchni? Jak zmieniły się trendy w projektowaniu pomieszczenia, które jest sercem domu? Zapraszam do lektury.

Jak wygląda nowoczesna kuchnia?

Przede wszystkim jest to pomieszczenie centralne dla życia domu. To tutaj przygotowuje i spożywa się posiłki. Aktualne trendy nakazują, aby pomieszczenie to było jak najbardziej spójne z resztą mieszkania. Nie zamyka się już i nie odgradza kuchni. Coraz częściej jest to pomieszczenie otwarte, połączone z salonem. Nie wszyscy popierają takie rozwiązanie, w związku z rozchodzeniem się zapachów, niemniej jednak jest to jedno z rozwiązań stosowanych w nowoczesnych wnętrzach, które może zachęcać do wspólnego gotowania.

Meble do kuchni

Jak wyglądają meble do kuchni nowoczesnej? Często przy otwartej przestrzeni wykorzystuje się wyspę, która zwiększa powierzchnię przechowywania oraz powierzchnię blatu roboczego. Bardzo modne stają się meble na wysoki połysk, które wyglądają elegancko i tworząc tafle, zwiększają uczucie przestronności i powiększają wnętrze. Królują także proste geometryczne formy szafek. W projektach mebli nowoczesnych panuje minimalizm, nie ma dodatkowych dekoracji, liczy się prostota i wysoka jakość materiałów. Dekorację stanowią drobiazgi, często kolorystyczne, które podkreślają oryginalny klimat pomieszczenia.

Dekoracje

Najprostszym sposobem na ożywienie nowoczesnej kuchni jest kilka kolorowych drobiazgów w jednej gamie kolorystycznej. Mogą to być podkładki na stój, plakat na ścianie i kolorowe pojemniki. Już taka niewielka ilość potrafi nadać wnętrzu indywidualnego charakteru. Dobrym rozwiązaniem są również podłogi dekoracyjne.

Stół

Nie zapominajmy w kuchni o miejscu do spożywania posiłków. Bardzo ważne jest to, czy stół umieścimy w kuchni, na granicy kuchni i salonu, czy tylko w salonie. Należy się nad tym dobrze zastanowić, aby meble do kuchni i stół dobrze do siebie pasowały.

Nowoczesna kuchnia, to otwarte, minimalistyczne wnętrza, ale nie można zapomnieć o odpowiednim doborze mebli, dekoracji i stole, bo przecież to bardzo ważne pomieszczenie w domu.

Poprzedni artykułUkład napędowy i transportowy. Tu ważny jest każdy szczegół
Następny artykułZa głośno? Zobacz jak skutecznie wyciszyć ściany i stropy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj