Kuchnia w każdym domu pełni bardzo ważną rolę. To często tam przenoszą się wszystkie spotkania towarzyskie, plotki z przyjaciółkami czy rodzinne obiady. Kuchnia to także miejsce gdzie spędza się sporo czasu, powinna być więc urządzona funkcjonalnie i ze smakiem. Wpływ na czas spędzany w kuchni ma także jej położenie względem całego domu. Gdzie zatem najlepiej zaplanować kuchnię?

Kuchnia w domu jednorodzinnym powinna znajdować się na wschodniej ścianie domu. Wynika to z temperatury i naświetlenia pomieszczenia. Wschodnia elewacja budynku mniej się nagrzewa, przez co w pomieszczeniach panuje niższa temperatura, nawet w okresie letnich upałów. Pozwala to czuć się komfortowo podczas gotowania i przyrządzania posiłków. Poza tym składniki przechowywane w niższych temperaturach rzadziej się psują i dłużej zachowują świeżość. Dodatkowo, poranne słońce podczas śniadania pozwala lepiej zacząć dzień i wprawia domowników w dobry nastrój.

Wybierając gotowy projekt domu ważne, żeby sprawdzić gdzie usytuowana będzie kuchnia. W domu jednorodzinnym nie powinna się ona znajdować także daleko od jadalni i salonu. Natomiast nie powinna być usytuowana blisko sypialni i łazienki. Na szczęście gotowe projekty domów stwarzają wiele możliwości adaptacyjnych. Ten sam projekt a odbiciu lustrzanym może stworzyć zupełnie inne wnętrza o różnych właściwościach.

Główną zaletą gotowego projektu budynku jest jego cena oraz czas realizacji. Zamawiając projekt w biurze architektonicznym, trzeba liczyć się z poniesieniem sporych kosztów oraz na kilka tygodni prac nad projektem. W przypadku gotowego projektu czas oczekiwania na dokumentację wynosi nawet kilkanaście godzin – wszystko zależy od czasu przesyłki. Korzystając z największych serwisów w Polsce  można liczyć na to, że pełna dokumentacja wraz z dodatkowymi rzeczami, jak dziennik budowy, zostanie wysłana zaraz po dokonaniu płatności.

Kuchnia w domu jednorodzinnym jest jednym z najważniejszych pomieszczeń! W związku z tym powinna być zaplanowana z głową. Zamawiając gotowy projekt, nie zapomnijmy o wyobrażeniu sobie go na własnej działce. Bardzo ułatwiają to wizualizacje przestrzenne, dostępne przy większości gotowych projektów. Sprawdźmy gdzie usytuowane będą wszystkie pomieszczenia, w tym kuchnia. Jeżeli wymarzony projekt nie spełnia do końca naszych oczekiwań, koniecznie skontaktuj się ze sprzedawcą i przeanalizuj możliwe rozwiązania.

Kuchnia może stać się sercem domu, tylko jeżeli będzie odpowiednio zaplanowana. Nieprzyjemne i mało funkcjonalne pomieszczenie może odebrać radość nie tylko z gotowania, ale również z przyjmowania gości i dbania o domowników. Wybierając gotowy projekt domu pamiętajmy o kilku ważnych zasadach, które sprawią, że kuchnia w domu jednorodzinnym będzie cudownym miejscem, przyciągającym swoim zapachem i wyglądem.

Poprzedni artykułDlaczego warto zaopatrzyć się w zmywarkę?
Następny artykułRemonty, wykończenia wnętrz – jak wybrać dobrą ekipę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj