Ostatnio wspominałem o tym, jakie prace remontowe najlepiej wykonywać w okresie zimowym. Zaliczyłam do nich niewątpliwie również prace nad łazienką, dlatego też dziś chciałbym dokładniej omówić kwestie związane właśnie z tym pomieszczeniem. Łazienka to pomieszczenie, które musi zostać właściwie urządzone, żeby zapewniało użytkownikom potrzebną wygodę. Z tego względu dobrze jest zapoznać się z informacjami na temat tego, w jaki sposób należy poprawnie zamontować poszczególne elementy wyposażenia łazienki. Szczególne trudności sprawić może na przykład montaż prysznica. Oczywiście, można powierzyć to zdanie fachowcom, jednak warto najpierw spróbować poradzić sobie samodzielnie, co pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy.

Montowanie ramy prysznicowej

Pierwszym krokiem, który należy wykonać, jest zamontowanie ramy prysznicowej. W tym celu do górnej i dolnej szyby trzeba wsunąć łączniki, a następnie umocować je wkrętami. Następnie należy wsunąć i przymocować pionowe profile. Kiedy rama jest już stabilna, można przystąpić do następnego etapu prac.

Montaż szyb

W tym momencie konieczne staje się zamontowanie szyb. Do tego zadania należy wykorzystać przeźroczysty silikon sanitarny. Podczas zakładania uszczelki, można użyć płynu do naczyń, dzięki czemu wsunięcie jej będzie łatwiejsze. Później należy wcisnąć do końca górną szynę oraz przykręcić górne zaczepy. Trzeba także skręcić ją z pionowymi profilami i założyć zaślepki. Więcej na temat szyb dla kabin prysznicowych znajdziecie np. na stronie www.alisglass.pl

Montowanie kabiny

Następnie należy ustawić kabinę na brodziku. Ważne jest to, żeby na całym obwodzie przylegała ona do ścian i powierzchni brodzika (wysokiej jakości brodziki możecie zakupić tu)Nie można także zapominać o tym, że podczas wiercenia otworów na kołki nie powinno wykorzystać się udaru, ponieważ mogłoby to spowodować uszkodzenie płytek. Profile należy przymocować wkrętami. Trzeba także nałożyć zaślepki górne oraz uszczelki na krawędzie szyb.

Wyregulowanie drzwi

Ostatni krok to założenie oraz wyregulowanie drzwi. Rolki należy ustawić w taki sposób, żeby drzwi przylegały do siebie i przesuwały się bez żadnego problemu. Warto kolejny raz wykorzystać silikon sanitarny, w celu wykonania uszczelnienia.

Samodzielny montaż kabiny łazienkowej nie jest prosty, dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie tego zadania przez dwie osoby. Poniżej załączam jeszcze ciekawy filmik instruktażowy.

 

Poprzedni artykułJakie prace remontowe w domu warto wykonywać zimą?
Następny artykułIdealny kamień dekoracyjny