Salon z ciemną podłogą

Kolor ścian w naszym salonie nie musi być dopasowany do trendów, które obecnie panują w dziedzinie dekorowania wnętrz, powinniśmy jednak przy doborze barwy ściany, wziąć pod uwagę inne czynniki – podłogę, meble, dostępne dodatki. Najważniejsze abyśmy to my odpowiednio czuli się w swoim salonie i z chęcią codziennie do niego powracali. 

Kolor podłogi, a ściany

Kiedy planujemy odświeżyć salon, zazwyczaj decydujemy się zmianę koloru ściany. Powinniśmy dopasować je jednak również do odcienia podłogi. Dlaczego podłogi? Jest ona ważnym elementem każdego domu, a ponadto rzadko ją zmieniamy.

Najbardziej wyrozumiała dla naszych fantazji kolorystycznych jest ciemna podłoga. Prawie każdy odcień do niej pasuje – nie ma problemu jeśli wybierzemy ciemniejsze barwy, intensywne odcienie. Jeśli zdecydujemy się jednak na ciemne kolory musimy wziąć p uwagę dobre oświetlenie salonu.

Najbardziej efektowne i najmodniejsze kolory pasujące do ciemnej podłogi to ciepłe beże i ecru

Jeżeli w naszym salonie mamy jasną podłogę powinniśmy bardziej zwrócić uwagę na wybór koloru ścian – najbardziej odpowiednie są stonowane barwy – albo jasne albo ciemne. Jasne ściany świetnie pasują do ciemnych i słabo oświetlonych wnętrz – powiększy, a przede wszystkim rozświetli wnętrza. Jeśli jednak zdecydujemy się na połączenie jasnej podłogi z ciemnymi ścianami, nadamy naszemu salonowi zdecydowanego charakteru.

Pamiętajmy, jednak aby przy wyborze koloru ścian do pokoju dziennego nie kierować się obecna modą – wnętrza mieszkania maja podobać się nam. Szczególnie jeśli chodzi o salon – gdyż to w nim odpoczywamy i relaksujemy się po ciężkim dniu.

ciemna podłoga w salonie

Jakie dobrać dodatki do salonu?

Ciemne podłogi nie tylko są prostsze w utrzymaniu czystości, ale także możemy zastosować przy nich wiele kombinacji kolorystycznych. Dobrze sprawdzą się dekoracje czy ozdoby o jednym, bądź dwóch intensywnych kolorach. Wszelkie odcienie pastelowe i kremowe mogą natomiast powiększyć optycznie pomieszczenie. Ważne jest więc wyczucie i umiar podczas mieszania kolorów. Przykładowo, doskonale prezentują się żółte, niebieskie czy pomarańczowe poduszki, kolorowe wazony, donice oraz duże kwiaty o mocno zielonych liściach. Takie dodatki znacznie ożywią salon, a w połączeniu z ciemną podłogą świadczyć będą o wyczuciu stylu i estetyki.

Jeżeli masz pytania związane z artykułem “Salon z ciemną podłogą” zadaj je w komentarzach –  z chęcią odpowiemy.

Poprzedni artykułWprost ze złoża do naszej kuchni
Następny artykułIdealna łazienka dla kobiety