Prowadzenie firmy budowlanej wymaga inwestycji w sprzęt i pojazdy. Kiedy wybrać pojazdy na gąsienicach? Dlaczego ich zastosowanie jest niekiedy najlepszym rozwiązaniem?

Prace budowlane bywają prowadzone w różnych warunkach. Bywa, że mimo starań inwestora, przemieszczanie się po placu budowy zwykłym pojazdem nie jest możliwe. Wytyczenie jedynie prowizorycznych, nieutwardzonych dróg szybko może okazać się złym pomysłem – wystarczy pierwszy deszcz, by plac budowy zmienił się w olbrzymią kałużę. Wówczas poruszanie się po nim standardowymi pojazdami jest utrudnione – potrzebny jest sprzęt do zadań specjalnych, czyli na gąsienicach. Co inwestorom proponują producenci maszyn budowlanych?

Szeroki wybór nowoczesnych pojazdów na gąsienicach

Producenci sprzętu budowlanego doskonale wiedzą, że dla klientów ważny jest szeroki wybór. Na placu budowy konieczne jest wykonanie szeregu prac. Poza kopaniem, niezbędne jest przetransportowanie ziemi. Przydają się zatem koparko-ładowarki. Cały sprzęt budowlany jest dostępny w dwóch wersjach: jako pojazdy kołowe i pojazdy na gąsienicach.

Dlaczego producenci sprzętu dają klientom wybór? Przyczyna jest prosta – pojazdy kołowe nie zawsze są w stanie dotrzeć wszędzie tam, gdzie są potrzebne. Wówczas zdecydowanie lepiej sprawdzają się pojazdy na gąsienicach. Dzięki nim możliwe jest dojechanie do celu i to bez względu na stan nawierzchni. Z punktu widzenia inwestora może to dawać sporą oszczędność na początkowym etapie prac, gdy wytyczenie dróg z myślą o ciężkim sprzęcie byłoby sporym kosztem.

Jakość ma znaczenie

Jeżeli inwestor chce oszczędzać, to powinien to robić z głową. Wykorzystanie specjalistycznego sprzętu na budowie jest podstawą. Wskazane jest, by pojazdy były przystosowane do poruszania się po trudnej nawierzchni. Pojazdy na gąsienicach są tak zaprojektowane, bo służą do zadań specjalnych – muszą zatem poruszać się po najtrudniejszym terenie. W ich przypadku stosuje się np. specjalne płyty gąsienicowe.

Pojazdy na gąsienicach różnią się od kołowych tym, że są dostosowane do pracy nie tylko w różnych warunkach klimatycznych, lecz także mogą pokonywać kilometry po nierównej czy zabłoconej nawierzchni. Ponieważ właśnie w takich warunkach pracują najczęściej, producenci dbają o to, by pojazdy te były wykonane z materiałów wysokiej jakości. Tylko takie będą w stanie poradzić sobie na bardzo wymagającym terenie, jakim niewątpliwie jest większość placów budowy. Wybierz naszą ofertę, by mieć pewność, że korzystasz z najlepszego sprzętu.

Poprzedni artykułStorczyk – jak pielęgnować?
Następny artykułProjekty domów z piwnicą – dlaczego jest ich tak mało

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj