Dziś bierzemy się za łazienkę. Konkretniej za ściany i podłogi. Popularne rozwiązanie? Oczywiście płytki i szczerze nie odchodziłbym daleko w innych kierunkach w tej dziedzinie. Ale od początku.

Serie i kolekcje

Najłatwiej będzie wybrać płytki z jednaj serii, czy kolekcji opracowanej przez danego producenta. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, bez uprzedniego tracenia czasu na odpowiednie dopasowanie, że płytki podłogowe będą idealnie współgrać z tymi ściennymi.

lo_2

Klasa ścieralności

Tak naprawdę na ścianie możemy położyć wszelkiego rodzaju płytki. Z podłogą jest o tyle inna sytuacja, gdyż płytki przeznaczone na to miejsca posiadają określoną przez producenta klasę ścieralności. Dlatego też do łazienki ogólnej, do której wchodzimy w butach warto zastosować płytki III lub IV klasy ścieralności. Do łazienki znajdującej się pry sypialni wystarczy położenie płytek o II klasie ścieralności.

Bezpieczeństwo

Zwróćmy również uwagę na fakt, aby płytki nie były bardzo śliskie. Często producenci stosują specjalne piktogramy informujące o właściwościach produktu. Dzięki temu bez kłopotu zorientujemy się, które płytki są przeznaczone specjalnie na podłogi, odznaczając się działaniem antypoślizgowym.

Kalibracja

Na opakowaniach znajduje się również oznaczenie kalibracji, informujące o różnych rozmiarach poszczególnych płytek. Podany jest nominalny wymiar płytek i odstępstwo od niego, np. +1 oznacza płytkę o milimetr większą, a -2 o 2 milimetry mniejszą. Dlatego jeżeli kupujemy dwa rodzaje płytek, np. w dwóch kolorach, zwróćmy uwagę na to aby miały one jednakową kalibrację.

plytki_2

Ton koloru

Może się również zdarzyć, że zabraknie nam płytek w trakcie montażu, dlatego też upewnijmy się, że ton koloru jest taki sam jak na poprzednim opakowaniu. Może być on określany w różny sposób –jako symbol, litera, cyfra – najważniejsze aby na pudełku w rubryce „ton” znajdował się dokładnie taki sam symbol jak na wykorzystanym opakowaniu.

Poprzedni artykułIle trwa wykańczanie ścian?
Następny artykułBudujemy ścianki działowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj