Jak zrobić ogrodzenie z siatki?

O tym, jak ważną rolę na każdej posesji odgrywa ogrodzenie nie powinienem chyba nikogo przekonywać – najczęściej spotykanym typem ogrodzeń w Polsce są ogrodzenia wykonane z siatki ogrodzeniowej. Dlaczego?

Ponieważ to właśnie siatka ogrodzeniowa daje nam najlepsze właściwości ochronne przy stosunkowo niedużej cenie. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest niewątpliwie fakt, że jest to stosunkowo proste w montażu ogrodzenie.

Jak zamontować siatkę ogrodzeniową?

Aby wykonać proste ogrodzenie z siatki będziemy potrzebowali 3 elementy: siatkę ogrodzeniową, słupki do niej, oraz drut naciągowy. Poza tymi elementami, warto również wyposażyć się w dodatkowe akcesoria do montażu siatki takie jak naciągacze do drutu, przelotki, oraz pręty napinające, dzięki czemu jej montaż będzie nie tylko łatwiejszy, ale również szybszy.

Poza tym sam efekt końcowy będzie prezentował się bez zarzutu.  Do montażu ogrodzenia możemy zatrudnić ekipę specjalistów, którzy bez zarzutu wykonają całą pracę bardzo dokładnie. Równie dobrze sami możemy zabrać się za montaż ogrodzenia z siatki.

Gdzie zakupić elementy wyposażenia?

Wszystkie wymienione przeze mnie elementy składające się na ogrodzenie z siatki możemy z powodzeniem zakupić w każdym markecie budowlanym. Jeżeli zaś nie mamy czasu na dłuższe zakupy, spokojnie możemy przeglądać różnego rodzaju portale eksperckie, które w pełni poinformują nas o jakości wybranych produktów, które później będziemy mogli zamówić bezpośrednio u dystrybutora.

Jakie mamy inne rodzaje ogrodzeń?

Oprócz ogrodzeń z siatki mamy jeszcze kilka możliwości do wykorzystania. Najbardziej znane:

  1. Ogrodzenie drewniane
  2. Ogrodzenie kamienne
  3. Ogrodzenie metalowe
  4. Ogrodzenie ceglane
  5. Ogrodzenie z żywych roślin

Drewniane ogrodzenia

Drewniane ogrodzenia mogą przyjmować formę ogrodzenie wykonanego ze sztachet, z bali lub żerdzi. Wymaga ono jednak dużej uwagi i pielęgnacji – drewno należy zabezpieczyć przed działaniem wilgoci, grzybów czy pleśni. Mniej wymagające jest ogrodzenie kamienne, jest także trwalsze, ale niestety droższe. Do jego wykonania wykorzystuje się kamień łupany lub cięty. Kamienne ogrodzenie można z łatwością połączyć z drewnianym, np. budując słupy z kamienia a przestrzenie między nimi wypełnić sztachetami.

Metalowe ogrodzenia

Metalowe nowoczesne ogrodzenia oferują nam szeroki asortyment, zaczynając od najprostszych siatek, a kończąc na indywidualnie przygotowanych ogrodzeniach. Siatki są najpopularniejsze i najprostsze w montażu – trzeba też wziąć pod uwagę ich niską cenę. Także jeśli zależy nam na szybkim ogrodzeniu posesji będzie to dobre rozwiązanie.

Budując ogrodzenie z cegieł należy wybierać cegły ceramiczne, a następnie cały mur pokryć preparatem hydrofobowym, aby cegła nie nasiąkała wodą.

Najciekawsze, ale jednocześnie najtrudniejsze w wykonaniu jest ogrodzenie z roślin zielonych. Poza tym na ich wyrośnięcie trzeba czasami czekać nawet kilka lat, jak w przypadku żywopłotu.

Dlatego pośrednim rozwiązaniem jest posadzenie bluszczu, powojnika lub winorośli przy ogrodzeniu z siatki. W ten sposób powstanie zielone ogrodzenie na mocnym stelażu.

Jeżeli masz pytania związane z tematem “Jak zrobić ogrodzenie z siatki” zadaj pytanie w komentarzach – odpowiemy.

Poprzedni artykułMój sposób na dekoracje domu na święta
Następny artykułElewacje – dlaczego warto postawić na cegłę klinkierową?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj