Sypialnia jest miejscem w którym codziennie odpoczywamy po ciężkim dniu. Nic więc dziwnego, że pragniemy aby była ona urządzona przytulnie, atrakcyjnie, wygodnie, ale jednocześnie funkcjonalnie. Dziś opowiem Wam nieco o tym, jak w ciekawy sposób zaaranżować to pomieszczenie, aby nie straciło na funkcjonalności. 

NAJWAŻNIEJSZE KOLORY!

Najważniejszym elementem wystroju każdej sypialni okazują się kolory – nie tylko ścian, ale także podłóg, mebli, pościeli czy dodatków. Powinny być one spokojne i stonowane – właśnie wtedy wnętrze okaże się przytulne, wygodne dla naszego umysłu przede wszystkim. Właśnie dlatego należy wybierać kolory, które lubimy, odprężające i wyciszające. Barwy nie powinny być krzykliwe lecz stonowane – beze, biele, brązy i kolory ziemi – to najlepszy wybór! Dodatki mogą być w kolorach ciemniejszych – fiolety, bordo.

LAMPY DODADZĄ PRZYTULNOŚCI

Oświetlenie również jest istotne – to ono dodaje nastroju i jeśli jest dobrze umiejscowione praktyczności i wygody. Warto zainwestować w kilka kinkietów i lampek – im więcej źródeł światła tym lepiej.

POSTAW NA DODATKI

Przyjemnego nastroju w sypialni dodadzą również dodatki – przytulne koce, miękkie poduszki, nastrojowe świece, pięknie pachnące kadzidełka – to wszystko sprawi, że nasza sypialnia będzie się świetnie prezentować.

Warto więc nie żałować czasu, pieniędzy ani wysiłku przy projektowaniu ładnej, praktycznej, wygodnej i funkcjonalnej sypialni, ponieważ to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu – spędzamy w niej aż 1/3 naszego życia – a ten fakt zobowiązuje! A przy jej aranżacji kierujmy się przede wszystkim swoimi potrzebami i przyzwyczajeniami.

Poprzedni artykułNowoczesna czy klasyczna stylistyka
Następny artykułJak pomalować sypialnię? Pierwsze problemy