Zima to czas, w którym wyjątkowo zależy nam na zatrzymaniu w swoim domu jak największej ilości ciepła. Wiele osób właśnie w okresie jesiennym postanawia zainwestować w ogrzewanie podłogowe, co – moim zdaniem – jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu. Niestety wiąże się ono również  nie tylko z wysokimi kosztami, ale również profesjonalnym montażem poszczególnych elementów.

Dziś chciałbym Wam przytoczyć kwestię odpowiedniego przygotowania podłoża pod ogrzewanie. Okazuje się bowiem, że każda podłoga wymaga tutaj indywidualnego podejścia.

ogrzewanie podłogowe

  • Po pierwsze powinniśmy pamiętać, że płyta ogrzewania podłogowego musi być odporna na działanie wysokiej temperatury oraz jej wahań. Powinna być również zabezpieczona przed nagłą utratą ciepła, czyli inaczej powinna posiadać odpowiednią izolację.
  • Istotne jest również dokładne wypoziomowanie i wygładzenie podłoża, ponieważ w przeciwnym razie ułożone na nim płyty izolacyjne mogą ulec odkształceniu, wylewka może popękać, a rury w niej zatopione ulec uszkodzeniu.
  • Oprócz tych elementów zwróćmy również uwagę na fakt, że jeżeli ogrzewanie jest układane w gruncie na podłodze to podłoże powinno zostać starannie zabezpieczone od spodu za pomocą izolacji przeciwwilgociowej.

schemat-ogrzewania-podlogowego

Poprzedni artykułPrzegląd drewnianych posadzek
Następny artykułMój sposób na dekoracje domu na święta