Łączenie kuchni z salonem jest rozwiązaniem praktykowanym w wielu mieszkaniach. Taka stylizacja ma oczywiście swoje wady i zalety, ale na pewno sprawdza się w pomieszczeniach o niewielkich rozmiarach – dzięki takiemu łączeniu wizualnie możemy powiększyć przestrzeń. Ale co zrobić w sytuacji, kiedy zapragniemy oddzielić od siebie te dwa pomieszczenia? Zobacz z jakich rozwiązań możesz skorzystać!

Wybór rozwiązania uzależniony jest między innymi od:

– stylizacji naszego mieszkania – wizualnie należy dobrać materiały i kolory, które wpasują się w całość,

– budżetu jakim dysponujemy – wprowadzenie w życie jednego rozwiązania jest tańsze, a innego droższe,

– naszej wizji – czy chcemy, aby przegroda była stała czy mobilna.

Jeśli zdecydujemy się na przegrodę stałą, warto jest wziąć pod uwagę takie pomysły jak:

  • Ścianka działowa z płyt gipsowo-kartonowych. Ścianki działowe są popularnym rozwiązaniem wykorzystywanym zarówno w domach prywatnych jak i budynkach użyteczności publicznej. Charakteryzują się one szybkim oraz prostym montażem. Na takiej ściance można wieszać szafki i inne ciężary. W zależności od typu konstrukcji ma ona dobre lub bardzo dobre parametry akustyczne. I co ważne, każdy taką ściankę może zamontować samodzielnie – w internecie dostępnych jest wiele instrukcji montażu.
  • Ścianka działowa ze szkła. Ścianki działowe montowane z tego materiału na pewno nie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Doskonale prezentują się w mieszkaniach typu glamour. Ich wadą jest wysoka cena a także słabe właściwości akustyczne, a zaletą efektowny wygląd. Oferta szkła do tego typu zastosowań jest bardzo szeroka.
  • Ścianka działowa z drewna – ażurowa. Drewniane ścianki działowe sprawdzają się tak naprawdę w każdym mieszkaniu. Drewno potrafi ocieplić wnętrze, a możliwość wykorzystania ażurowej konstrukcji na pewno uatrakcyjni jego wygląd.

Jeśli jednak zdecydujemy się na przegrodę mobilną, warto jest wziąć pod uwagę takie rozwiązania jak:

  • Parawan – zakupić jego można w sklepie stacjonarnym oraz internetowym. Ogromny wybór materiału, z jakiego jest wykonywany na pewno ułatwi dopasowanie jego do reszty przestrzeni.
  • Zasłona – montowana na szynie lub karniszu umożliwia jej dowolne przesuwanie. W tym wypadku również na rynku znaleźć można duży wybór tkanin i kolorów. Co więcej można ją zmieniać, na przykład wraz z porą roku.

Szukając tańszych rozwiązań na pewno w pierwszej kolejności należy sprawdzić proponowane przegrody mobilne.

Poprzedni artykułJak ogrzewać dom tanio i ekologicznie?
Następny artykułDobrze zrobiona — większa siła rażenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj