Współczesny rynek urządzeń grzewczych obfituje w interesujące rozwiązania technologiczne, które oprócz wysokiej wydajności mogą pochwalić się również minimalistyczną estetką. Wybór właściwego rozwiązania jest w dużej mierze zależny od priorytetów ustalanych przez osobę kupującą, jednak niektóre produkty cieszą się szczególną popularnością. Na czym polega ich fenomen?

Cieplne stacje mieszkaniowe, bo o nich mowa, to nowoczesne urządzenia, pozwalające na zapewnienie centralnego ogrzewania oraz dostępu do ciepłej wody użytkowej w lokalach mieszkaniowych. System jest decentralny i opiera się na jednofunkcyjnym źródle ciepła. Dzięki temu zapewnia gwarancję niezależnego ogrzewania każdego z lokali czy pomieszczeń objętych systemem, co prowadzi do trwałej minimalizacji strat ciepła oraz pozwala na indywidualne naliczanie kosztów jego poboru.

Co więcej, rozwiązanie to zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i umożliwia dogrzewanie pomieszczeń o dowolnej porze i do wybranego poziomu temperatury, co daje pełną elastyczność w eksploatacji urządzenia. Istotne jest również, że zasada funkcjonowania stacji jest bardzo prosta.

Woda o temperaturze 65 stopni Celsjusza doprowadzana jest z węzła cieplnego po poszczególnych stancji zainstalowanych w lokalach, gdzie czynnik cieplny podgrzewa zimną wodę, przepływającą przez wymienniki płytowe, do temperatury 55 stopni Celsjusza. Po zakończeniu tego procesu, woda, będąca czynnikiem grzewczym zostaje odprowadzona do instalacji centralnego ogrzewania. Tym sposobem zostają osiągnięta dwa cele: wzrasta temperatura, a jednocześnie zostaje wykluczone niebezpieczeństwo przegrzania wymiennika, który stygnie automatycznie do temperatury pokojowej.

Zapobiega to również odkładaniu się w nim kamienia, czy namnażaniu groźnych dla zdrowia bakterii legionelli. Co więcej, stacje są urządzeniami o dużej wydajności, ale o niewielkich rozmiarach, dzięki czemu nie szpecą pomieszczeń. Dzieje się tak, także z tego powodu, że nie wymagają montażu dodatkowych podgrzewaczy pojemnościowych do magazynowania ciepłej wody. Można je bez trudu ukryć we wnękach ściennych lub umieścić w obudowach pasujących do wystroju wnętrz.

Stacje cieple to idealne rozwiązanie dla osób, które szukają nowoczesnych, a zarazem oszczędnych systemów grzewczych, które generują ciepło przy wykorzystaniu klasycznych technik i naturalnych surowców w roli przekaźników.

Poprzedni artykułKolorystyka mebli kuchennych
Następny artykułJak zabezpieczyć wymarzony dom przed wilgocią?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj